Hlavní obsah

Argentinský oštěpařský talent pojede na OH s vytetovaným Železným

21. 3. 2012 14:43

Trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný už sice před šesti lety ukončil kariéru a přesedlal na trenérskou dráhu, na hrách v Londýně se však jeho jméno přece jen v oštěpařském sektoru objeví. Na ruce ho má vytetované mladý argentinský oštěpař Braian Toledo, jenž slavného Čecha obdivuje.

Foto: http://442.perfil.com

Oštěpař Toledo s vytetovaným jménem Jana Železného

Článek

Toledo je velkým atletickým talentem. V roce 2010 vyhrál premiérové olympijské hry mládeže v Singapuru a díky výkonu na loňských Panamerických hrách, kde mezi dospělými získal bronzovou medaili, se kvalifikoval do Londýna.

Sice ještě nepředpokládá, že by tam zahájil svou olympijskou medailovou sbírku, nicméně mohl by získat cenné zkušenosti pro Rio 2016. Teoreticky je mladík z chudinské čtvrti připraven dobře - na spodní části levého předloktí má vytetovány olympijské kruhy a pod nimi jméno Jan Železný s hodnotou jeho světového rekordu 98,48 z roku 1996.

"Olympijské kruhy jsou připomínkou mého vítězství v Singapuru a jméno Jana Železného s jeho rekordem je cílem, o který budu usilovat," řekl agentuře Reuters Toledo, jenž Železného pokus nazývá "hodem do nekonečna".

Argentinský talent drží nejlepší světový mládežnický výkon 89,34 s lehčím sedmisetgramovým oštěpem. S dospělým, jenž je o 100 gramů těžší, se zatím dostal půl metru pod osmdesátimetrovou hranici.

Vzhledem k tomu nebudou jeho letošním vrcholem olympijské hry, ale červencové juniorské mistrovství světa v Barceloně. "Nemá cenu spěchat. Má před sebou dlouhou a náročnou cestu," uvedl Toledův trenér Gustavo Osorio, jenž předpokládá, že se Železného obdivovatel může v příštích letech usadit mezi světovou oštěpařskou špičkou.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.