Hlavní obsah

Ingebrigtsen finále s bratry poběží, diskvalifikaci mu zrušili

27. 9. 2019 21:55Aktualizováno 27. 9. 2019 23:43

Norští bratři Ingebrigtsenové nakonec poběží všichni tři finále závodu na 5000 metrů na mistrovství světa v atletice v Dauhá. Nejmladší ze sourozenců Jakob, úřadující evropský šampion na 1500 a 5000 metrů, byl sice po rozběhu diskvalifikován za vyšlápnutí z dráhy, ale norská výprava uspěla s protestem.

Foto: Aleksandra Szmigiel, Reuters

Jeden z trojice norských bratří Jakob Ingebrigtsen v akci.Foto: Aleksandra Szmigiel, Reuters

Článek

Devatenáctiletý Jakob Ingebrigtsen skončil v úvodním rozběhu na čtvrtém místě a bez potíží si zajistil přímý postup do finále. Po doběhu byl však diskvalifikován. Na základě norského protestu jury případ prozkoumala a trest zrušila, protože usoudila, že Nor vyšlápl do trávy po kontaktu se soupeřem a neměl z vybočení z trati užitek.

Jeho bratři, bývalí mistři Evropy na 1500 metrů, se kvalifikovali z druhého rozběhu. Šestadvacetiletý Filip doběhl třetí a o dva roky starší Henrik postoupil časem ze sedmé příčky. Finále je na programu v pondělí.

Foto: Aleksandra Szmigiel, Reuters

Henrik a Filip Ingebrigtsenové slaví na MS v Dauhá postup do finále běhu na 5000 metrů. Poběží ho všichni tři bratři.Foto: Aleksandra Szmigiel, Reuters

Reklama

Související témata: