Malíková má bronz z ME juniorů, překonala letitý rekord

Boras

Barbora Malíková získala na juniorském mistrovství Evropy atletů ve Švédsku bronzovou medaili v běhu na 400 metrů. Sedmnáctiletá dorostenecká mistryně světa i Evropy si ve finále zlepšila osobní rekord na 52,37 sekundy a o čtyři setiny překonala 38 let starý český juniorský rekord Taťány Kocembové. Vítězná Ruska Polina Millerová byla o 65 setin rychlejší.

Barbora Malíková získala na juniorském mistrovství Evropy atletů ve Švédsku bronzovou medaili v běhu na 400 metrů.

Malíková, která měla v zimě zdravotní problémy, byla z úspěchu po přesunu do vyšší věkové kategorie nadšená. "Já jsem snad ještě v životě po závodě nebrečela a teďka jsem opravdu naměkko, i jsem trošku brečela. Já mám po obrovsky psychicky náročné sezoně, měla jsem i nějaké zranění. Já to teďka nechápu," uvedla v rozhovoru pro svazový facebook.

Na medailovou příčku se protlačila výborným finišem ze čtvrté pozice. "Když jsem viděla, že jsem na čtvrtém místě, řekla jsem si: 'Ty vole, já jsem nikdy nebyla čtvrtá. To nebudu ani teďka.' Zabrala jsem a ono to vyšlo," vyprávěla Malíková.

Pouhé tři setiny sekundy dělily od bronzu čtvrtkaře Matěje Krska, čtvrtá doběhla také Markéta Štolová ve finále na 100 metrů překážek a výškařka Bára Sajdoková obsadila s výkonem 184 cm páté místo. Dva čeští sprinteři běželi finále dvoustovky, Tomáš Němejc skončil šestý a Daniel Vejražka sedmý.