Šmahel obhájil vítězství ve Velké kunratické, Vetchá vyhrála potřetí

Velkou kunratickou vyhrál stejně jako loni Michal Šmahel, navíc v naprosto shodném čase 11:43,2 minuty. V 89. ročníku populárního krosu na trati 3100 metrů zvítězil s náskokem téměř 32 sekund před Jakubem Glonkem. Na stupně vítězů se Šmahel prosadil už pošesté.

89. ročník Velké kunratické si budou účastníci pamatovat jako hodně blátivý.

"Většinu sezony jsem měl zdravotní problémy, takže jsem hrozně rád. Hodnotím to vysoko," řekl Šmahel České televizi.

Závod žen na 1900 metrů vyhrála Adéla Vetchá, která v předchozích letech sbírala úspěchy pod dívčím jménem Stránská. Na pódiu nechyběla poosmé za sebou, z toho potřetí byla nejrychlejší.

Na tříkilometrové trati přes Hrádek si vedla v ženské kategorii nejlépe veteránka Kamila Gregorová.

Už 63. start ve Velké kunratické si připsal pětaosmdesátiletý rekordman Josef Vonášek. "Bylo to hodně těžké, protože jsem ještě před měsícem nemohl pořádně chodit. Takže to bylo z voleje," uvedl v televizním rozhovoru.

V rozbláceném terénu se objevila tradičně řada osobností. "Běžel jsem počtyřicáté, takže jsem měl vlastně takový svátek, a běželo se krásně," řekl kardiochirurg Jan Pirk. "Letošní trať byla blátivá, ale s tretrami to šlo krásně. Hrádek je čím dál vyšší," komentoval obávaný výběh.