Vrabcová-Nývltová byla patnáctá na ME v krosu

Chia

Eva Vrabcová-Nývltová obsadila při své premiéře na mistrovství Evropy v krosu patnácté místo. Bývalá běžkyně na lyžích dokončila osmikilometrovou trať v italské Chie se ztrátou jedné minuty a 27 sekund na vítěznou Turkyni Yasemin Canovou. Třicetiletá česká vytrvalkyně a účastnice maratonu na olympijských hrách v Riu se zhruba do poloviny trati držela v elitní desítce, potom si mírně pohoršila.

Běžkyně Eva Vrabcová - Nývltová.

Česká krosová šampionka Simona Vrzalová obsadila 28. místo. V soutěži družstev, do které se započítávaly i výsledky Lucie Sekanové a Terezy Čapkové, skončily Češky při triumfu Turecka osmé.

Keňská rodačka Canová, letošní mistryně Evropy ze závodů 5000 a 10.000 metrů na dráze, zvítězila před krajankou Meryem Akdaovou, která rovněž pochází z africké vytrvalecké velmoci, a Norkou Caroline Grövdalovou.

Také mužský závod skončil dvojnásobným triumfem běžců keňského původu v tureckých barvách. Aras Kaya navázal na loňský titul jmenovce Aliho a zvítězil před předloňským vítězem Polatem Kemboiem Arikanem. Individuální bronz a k tomu týmový titul získal Brit Callum Hawkins. Jediný Čech na startu Jiří Homoláč doběhl na 61. místě.