Atlanta - Utah 119:125Atlanta v NBA podlehla basketbalistům Utahu, Krejčí zůstal na lavičce

Basketbalisté Atlanty podlehli v NBA silnému Utahu na domácí palubovce 119:125, když jim nepomohlo ani 26 bodů Dejounteho Murrayho. Vít Krejčí nenavázal na předchozí start proti Milwaukee, kdy přispěl k vítězství jednou trojkou, a tentokrát důvěru od trenéra nedostal. Hawks jsou ve Východní konferenci čtvrtí se sedmi výhrami z 11 utkání.

Dejounte Murray (5) z Atlanty a Mike Conley (11) z Utahu.

Atlanta v poločase ztrácela devět bodů, třetí čtvrtinu ale po skvělém výkonu vyhrála 36:22. Na závěr už jí nicméně nezbyly síly. Utahu povolila proměnit 17 trojek z 39, domácí hráči trefili pouze osm střel zpoza oblouku z 28.

V duelu zazářil Fin Lauri Markkanen, jenž nasbíral 32 bodů. Trefil šest z osmi trojek a přidal osm doskoků. "Tohle jsme my. Dobře si půjčujeme míč a u toho se všichni hrou bavíme. Věřím, že budeme proměňovat i dál," řekl. Markkanenovi sekundovali Jordan Clarkson s 23 a Malik Beasley s 18 body.

Domácím nestačilo ani 44 bodů, o které se shodně podělili Trae Young a De'Andre Hunter. Young měl i devět asistencí, do koše mu nicméně spadlo pouze 10 střel z 28. "Spoustu pozic jsme zbytečně přecházeli. Když si ji vytvoříte, musíte ji zvednout," řekl Murray.

Pod novým koučem Jacquem Vaughnem se blýskl vítězstvím Brooklyn, který v bitvě o New York přehrál Knicks 112:85. Hvězdou zápasu byl Kevin Durant, jenž nasbíral triple double za 29 bodů, 12 doskoků i asistencí. New York zdolal Durant jako soupeř potřinácté v řadě, triple double měl podruhé.

Navíc je prvním hráčem od dob Michaela Jordana, jenž dal aspoň 25 bodů ve všech úvodních 12 zápasech sezony. Jordan to dokázal v roce 1988 v 16 duelech. Při absenci Kyrieho Irvinga Brooklynu výrazně pomohl střelec Seth Curry, jenž trefil šest trojek a nastřádal 23 bodů.

Nets nicméně stále zůstávají s bilancí 5-7 jedenáctí ve Východní konferenci. Knicks drží s bilancí 5-6 sedmou příčku, byť tentokrát bylo týmu málo 24 bodů a 11 doskočených míčů Juliuse Randlea. Hosté doplatili na mizernou střelbu (pouze 32 procent), trefili jen 12 trojek ze 43.

Derby v Los Angeles pro sebe podle očekávání rozhodli Clippers, kteří porazili Lakers po zlepšeném druhém poločase 114:101. Bez Kawhiho Leonarda dovedl tým k triumfu Paul George, jenž zaznamenal 29 bodů.

Lakers prohráli deváté z 11 utkání a v Západní konferenci jsou předposlední. Nebylo jim nic platných ani 30 bodů a osm doskoků LeBrona Jamese či 21 bodů a devět doskočených míčů Anthonyho Davise. Tým byl dokonce lepší na body zpod koše (52:38) či z protiútoku (20:9), trefil ale jen 10 z 32 trojek.

V duelu Oklahoma City a Milwaukee zvítězili hosté až po druhém prodloužení 136:132. Při absenci Janise Adetokunba a Khrise Middletona zazářil Jevon Carter. Rozehrávač, jenž do utkání vstupoval s průměrem 5,3 bodu na zápas, nasbíral 36 bodů a 12 asistencí, když trefil pět trojek z 10 pokusů.

"Spoluhráči mi věřili. Řekli mi, ať jdu na hřiště a jsem sám sebou," řekl Carter. S 24 body a 13 doskoky mu sekundoval Brook Lopez. Thunder nestačilo 39 bodů Shaie Gilgeous Alexandera.

Prodloužení se hrálo i v San Antoniu, kde Memphis i díky 32 bodům Ja Moranta a Desmonda Banea vyhrál 124:122.