Hlavní obsah

Basketbalista Irving kvůli odmítání očkování přišel o lukrativní smlouvu s Nets

27. 9. 2022 9:23

Basketbalista Kyrie Irving kvůli odmítnutí očkování proti koronaviru přišel o novou dlouhodobou smlouvu s Brooklynem. Vítěz NBA z roku 2016 uvedl, že kontrakt by mu vynesl přes sto milionů dolarů.

Foto: Vincent Carchietta, Reuters

Basketbalista Brooklynu Nets Kyrie Irving na tiskové konferenci.Foto: Vincent Carchietta, Reuters

Článek

Irving v minulé sezoně kvůli chybějícímu očkování přišel o domácí zápasy Nets, než se v březnu v New Yorku uvolnila opatření. Především však podle vlastních slov nedostal nový lukrativní kontrakt.

"Protože jsem se rozhodl neočkovat, přišel jsem o čtyřletou smlouvu na víc než sto milionů dolarů," citovala Irvinga agentura Reuters. "Buď jsem mohl podepsat a nechat se očkovat, nebo se neočkovat a žít v nejistotě, že přijdu o práci," dodal.

Třicetiletý Irving má s Brooklynem smlouvu do konce příštího ročníku s příjmem 36,5 milionu dolarů. Je však přesvědčený, že nebýt aféry s očkováním, podepsal by s klubem víceletý kontrakt.

"Už loni jsme to chtěli mít před startem přípravy vyřešené. Nakonec jsem se dostal do situace, kdy mi dali ultimátum, jestli budu mít smlouvu, nebo jestli budu v týmu," uvedl olympijský vítěz a mistr světa.

Generální manažer Nets Sean Marks se proti Irvingovu tvrzení ohradil. "Je to jen o tom, že chceme lidi, na které je spolehnutí a kteří jsou zodpovědní a budou tady, když bude potřeba. Žádné ultimátum, aby se očkoval, nedostal. To je čistě osobní volba," prohlásil.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?