New York - Boston 109:94Basketbalisté Bostonu prohráli v New Yorku a přišli o první místo v NBA

Basketbalisté Bostonu už nejsou nejlepším týmem NBA. Po porážce 94:109 v New Yorku klesli na druhou příčku za Milwaukee. Philadelphia podlehla doma Miami 99:101. O výhře hostů rozhodl minutu a půl před koncem Jimmy Butler, poté už Miami těsný náskok ubránilo.

Basketbalista New Yorku Knicks RJ Barrett (vlevo) prochází kolem hráče Bostonu Celtics Derricka Whitea.

Boston prohrával až o 20 bodů a jeho frustrace dostoupila vrcholu několik minut před koncem, kdy byl poprvé v kariéře vyloučen po druhé technické chybě Jayson Tatum. "Nebyl to náš nejlepší večer, co se střelby týče. Obecně byli domácí lepší," řekl pivot Al Horford. Boston trefil jen devět ze 42 trojek.

Tatum nasbíral 14 bodů, když proměnil pouze šest z 18 střel včetně jediné trojky z devíti. Malcolm Brogdon dal 22 bodů a Marcus Smart 19. Kvůli osobním důvodům chyběl Bostonu Jaylen Brown.

Knicks uspěli pošesté v řadě a posunuli se na pátou příčku Východní konference. Julius Randle a Immanuel Quickley dali po 23 bodech, Mitchell Robinson si připsal double double za 10 bodů a 13 doskoků.

"Momentálně jsme na tom dobře, pořád je ale před námi spousta práce," řekl Jalen Brunson, autor 17 bodů. Knicks chybí už jen jedna výhra, aby vyrovnali svou bilanci z minulé sezony, kdy si play off nezahráli. Nyní usilují o teprve druhou účast ve vyřazovacích bojích od roku 2014.

Výhru Miami na palubovce Philadelphie zařídil krkolomnou střelou z podběhu Butler, který obešel P.J. Tuckera a prosmýkl se mezi ním a Joelem Embiidem. Stejný hráč pak ještě 8,1 sekundy před koncem zvýšil vedení jedním trestným hodem.

Sixers měli minutu a půl na to, aby zareagovali, nicméně James Harden střelu minul a pak navíc ztratil míč. Embiidův pokus zablokoval Bam Adebayo. Harden 1,2 sekundy před koncem měl ještě šanci trojkou stav otočit, střelu z relativně dobré pozice však netrefil.

"Dnes jsme byli hodně nedbalí, pomalí, což se stává, jenže i tak musíte najít cestu, jak se se zápasem vypořádat. My jsme to ale nedokázali," řekl trenér Sixers Doc Rivers. Domácí táhl s 27 body a 12 doskoky Embiid, 23 bodů přidal střelec Tyrese Maxey a Harden měl 20 bodů a 12 asistencí.

Miami spoléhalo na Butlera, jenž dal 23 bodů, doskočil 11 míčů a nasbíral devět asistencí. Heat jsou ve Východní konferenci sedmí, Sixers třetí.

Charlotte doma zdolalo Detroit 117:106, ale přišlo o rozehrávače LaMela Balla, který si zlomil kotník. Do svého zranění nasbíral 18 bodů. Vítěze vedl Terry Rozier s 22 body, Pistons nestačilo 23 bodů Jamese Wisemana.

Cenné vítězství si připsalo Orlando, které vyhrálo v New Orleans 101:93. Hvězdou duelu byla loňská jednička draftu Paolo Banchero s 29 body a osmi doskoky. Pelicans, jimž chyběl Zion Williamson, spoléhali na Brandona Ingrama, který dal 25 bodů, ale trefil jen osm z 19 střel z pole.

2.Utah62313150,0
3.Minnesota63313249,2