Basketbalisté Brna doma zdolali Opavu a snížili stav semifinálové série

Brněnští basketbalisté si připsali v ligovém semifinále první výhru. V úvodním domácím utkání porazili Opavu 95:88 a snížili stav série hrané na čtyři vítězství na 1:2. Další zápas je na programu v sobotu opět v Brně.

Opavský pivot Mattias Markusson zakončuje na brněnský koš. Ilustrační foto.

Opavští obhájci stříbrných medailí v prvním semifinále deklasovali soupeře o 36 bodů, v druhém duelu však vyhráli už jen o pět bodů a dnes Brnu podruhé v sezoně podlehli. V závěru druhé čtvrtiny si slezský tým vybudoval až desetibodový náskok, který se ale domácím povedlo ve třetí desetiminutovce smazat. Do poslední části šli s těsným vedením, které navýšili až na rozdíl deseti bodů a výhru si pohlídali.

Devatenácti body přispěl k vítězství Mickelson, 16 bodů a devět doskoků si připsal Mišula. V opavském dresu se tentokrát tolik nedařilo Gumbsovi, který v prvním utkání série zazářil 37 body včetně deseti trojek. S více než 29 odehranými minutami byl nejvytíženějším hráčem hostů, ale střelecky se trápil. Z devíti tříbodových pokusů trefil jeden a zaznamenal 12 bodů. Nejlepším střelcem Opavy byl kapitán Šiřina, který k 16 bodů přidal devět doskoků.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:
Brno - Opava 95:88 (23:26, 47:54, 73:71)
Nejvíce bodů: Mickelson 19, Mišula 16, Bálint 12 - Šiřina 16, Gumbs 12, Švandrlík 11. Stav série 1:2.
Baráž o účast v basketbalové lize mužů - úvodní utkání:
Slavia Praha - Jindřichův Hradec 74:78 (20:16, 46:36, 62:57)
Nejvíce bodů: Park 15, Novotný 14, Bradley a R. Pumprla po 13 - Dubose 27, Victor 17, Welsch a Brown po 11.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.