Basketbalisté Fenerbahce po boji podlehli Villeurbanne, Veselý dal pět bodů

Basketbalisté Fenerbahce po sérii čtyř vítězství prohráli v Evropské lize s francouzským Villeurbanne, na jehož palubovce po velkém boji podlehli 82:84. Jan Veselý odehrál tentokrát jen necelých 20 minut, během kterých zaznamenal pět bodů i asistencí a tři doskoky.

Basketbalista Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul v utkání Evropské ligy.

V poslední čtvrtině, kterou turecký tým vyhrál o dva body, ale desátou porážku v soutěži již neodvrátil, se český reprezentant na palubovce neobjevil. Hlavním tahounem Fenerbahce byl Ital Achille Polonara, jenž nastřílel 23 bodů a přidal 11 doskoků. V dresu vítězů dal 27 bodů americký rozehrávač Chris Jones.

Villeurbanne uspělo po čtyřech porážkách a vystřídalo Fenerbahce na devátém místě tabulky, hned za postupovou osmičkou pro play off.

Evropská liga basketbalistů - 17. kolo:
Villeurbanne - Fenerbahce Istanbul 84:82 (za hosty Veselý 5 bodů, 5 asistencí a 3 doskoky)
Zenit Petrohrad - Maccabi Tel Aviv 73:71
Bayern Mnichov - Baskonia Vitoria 76:81
Panathinaikos Atény - Olympiakos Pireus 65:84
Real Madrid - CSKA Moskva 71:65