Hlavní obsah

Basketbalisté Kolína si v semifinále s Opavou vynutili čtvrtý zápas

13. 5. 2021 20:08

Basketbalisté Kolína zdramatizovali semifinálovou sérii NBL s Opavou a zatím ji nepustili do boje o titul. Třetí zápas vyhráli Medvědi 79:67 a v pátek budou mít opět výhodu domácí haly. Čtvrtý duel začne v 17:45.

Foto: BKt Opava

Ilustrační foto. Foto: BKt Opava

Článek

Opavští ve svém prostředí v neděli a v pondělí vyhráli hladce o 25, respektive 19 bodů. Dnes ale kolínští hráči třetímu pokračování bitvy o finále vládli od začátku. První čtvrtinu vyhráli 18:10, v poločase vedli o jedenáct bodů a dobře rozehraný duel už si nenechali vzít.

"Přitvrdili jsme hru. Od začátku série nemáme dobré procento střely, takže jsme si řekli, že naše jediná možnost je vyrovnat se fyzické hře Opavy. Doma jsme jednou tak silnější než venku, naštěstí to dobře dopadlo," řekl Studiu Basketbal kolínský rozehrávač Adam Číž, držitel ocenění MVP pro nejužitečnějšího hráče sezony Národní basketbalové ligy.

"Zítra musíme začít stejně, chytit začátek, aby nám Opava rychle neujela. Bránit agresivně a hlavně pohlídat jejich útočný doskok, z kterého dávají velké množství bodů," dodal Číž, který dal dnes 11 bodů. O čtyři více ve vítězné sestavě nasbírali shodně Pekárek a Skinner.

Ve druhé dvojici je blízko postupu do dalšího finále Nymburk, šestnáctinásobný mistr může sérii s Brnem ukončit v neděli.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:
Kolín - Opava 79:67 (18:10, 43:32, 60:48)
Nejvíce bodů: Pekárek a Skinner po 15, Číž a Křivánek po 11 - Šiřina 12, Kouřil 11, Bohačík 10. Stav série: 1:2.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?