Basketbalistky Chomutova nevyužily proti Hradci první mečbol o 3. místo

Basketbalistky Chomutova nevyužily v domácím prostředí proti Hradci Králové první šanci na ukončení série o třetí místo v české nejvyšší soutěži. Obhájkyně bronzu z loňské sezony zvítězily na hřišti Levhartic, které usilují o první medaili, 69:63 a snížily stav série na 1:2. Čtvrtý zápas se hraje v sobotu v Hradci Králové.

Ilustrační foto.

Chomutov vyhrál první čtvrtinu rozdílem pěti bodů, Lvice ale do poločasu skóre otočily ve svůj prospěch a soupeřky už ve zbytku zápasu do vedení nepustily. Náskok uhájily i v koncovce, kterou ve druhém duelu čtyři sekundy před závěrečnou sirénou o bod ztratily.

Nejlepší střelkyní zápasu byla v dresu Lvic Pamela Therese Effangová, která dala 19 bodů. V domácím týmu opět zazářila Jasmene Wynnová-Pollardová, která si připsala double double za 18 bodů a 15 doskoků.

O 3. místo v play off basketbalové ligy žen - 3. zápas:
Chomutov - Hradec Králové 63:69 (23:18, 36:40, 48:52)
Nejvíce bodů: Wynnová-Pollardová 18, Kadlecová 15, Satoranská 14 - Effangová 19, Zavázalová 11, Zeithammerová a Velichová po 10. Stav série: 2:1.