Basketbalistky USK Praha poprvé v Evropské lize neuspěly, podlehly Polkowicím

Basketbalistky USK Praha prohrály v úterním 4. kole Evropské ligy doma s Polkowicemi 80:83 a po prvním nezdaru v sezoně klesly na druhé místo skupiny A právě za polský tým. Porážce nezabránilo ani 28 bodů nejlepší střelkyně utkání Valériane Vukosavljevičové. Další zápas čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové 7. prosince na hřišti Fenerbahce Istanbul.

Saša Cadová z USK Praha (vlevo) se snaží projít pod koš Polkowic.

Double double si za domácí připsala díky 21 bodům a 12 doskokům Alyssa Thomasová. Polský tým dotáhla k vítězství 25 body a 17 doskoky Stephanie Mavungaová.

Domácí celek se musel obejít opět bez zraněných Brionny Jonesové, Veroniky Voráčkové a Veronika Šípové. Pražanky se ujaly v úvodu díky trojce Vukosavljevičové a koši Teji Oblakové vedení 5:0 a přes odpověď soupeřek si stále držely náskok. Polkowicím zařídily první dvanáct bodů jen Mavungaová (7 bodů) a Artemis Spanuová (5). Celkem pětkrát vedly domácí hráčky v první čtvrtině o pět bodů, ale trojkou snížila Spanuová.

V úvodu druhé čtvrtiny unikly Pražany pětibodovou sérií na 26:19. Šestibodovou šňůru polského celku zastavila trojkou Oblaková. Polkowicím se ale nadále dařilo a v 17. minutě poprvé vedly díky tříbodové střele Zaly Friškovecové (34:31).

České mistryně dvakrát prohrávaly o pět bodů a na přelomu prvního a druhého poločasu snížily na 41:42, ale šňůra 10:0 poslala Polkowice do jedenáctibodového vedení. Na 57:43 zvýšila trojkou Klaudia Gertchenová. Nejvyšší čtrnáctibodové manko měly domácí basketbalistky dvakrát, ale pasáží 14:2 snížily na 59:61. Celkově hráčky USK vyhrály třetí čtvrtinu 30:23 a vedly 69:65.

Polkowice začaly poslední desetiminutovku dobře, překlopily vedení na svou stranu a přetahovaná pokračovala. USK dostala dvě minuty a 25 sekund před koncem do vedení 80:78 Thomasová, ale Saša Čadová trojkou stav otočila a Yvonne Turnerová 72 sekund před koncem stanovila výsledek, s kterým už Pražanky nedokázaly pohnout.

Evropská liga basketbalistek - 4. kolo
USK Praha - Polkowice 80:83 (21:19, 39:42, 69:65)
Nejvíce bodů: Vukosavljevičové 28, Thomasová 21, Oblaková 13 - Mavungaová 25, Spanuová 18, Čadová 9. Fauly: 19:18. Trestné hody: 18/17 - 17/15. Trojky: 5:10. Doskoky: 31:41.