Virtus Boloňa - ZVVZ USK Praha 61:85Basketbalistky USK Praha vyhrály v Evropské lize v Boloni vysoko

Basketbalistky oslabeného ZVVZ USK Praha vyhrály v 7. kole Evropské ligy v Boloni jednoznačně 85:61 a s pěti výhrami se drží na třetím místě o jediné vítězství za vedoucími Polkowicemi. Další zápas čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve středu 4. ledna na palubce Szekszárdu.

Ilustrační foto.

Americké opory českých šampionek Brionna Jonesová a Alyssa Thomasová předvedly shodně double double. Jonesová byla s 22 body nejlepší střelkyní zápasu a přidala 16 doskoků, Thomasová měla 18 bodů a 14 doskoků.

Hejková, které chyběla především zraněná Valériane Vukosavljevičová, nasadila do hry jen sedm hráček z pouze osmičlenné soupisky. Do hry se zařadila i kapitánka Teja Oblaková, naopak Barbora Wrzesiňká zůstala na lavičce.

Pražanky se ujaly hned v úvodu vedení 4:0 díky oporám Thomasové a Jonesové a domácí tým se dokázal dostat do vedení v zápase pouze jednou. V 8. minutě překlopila Kitija Laksa stav na 10:9, ale hostující celek do konce první čtvrtiny předvedl devítibodovou šňůru.

Domácí celek držel krok ještě do 22. minuty, kdy prohrával 15:20, ale následně favoritky pasáží 14:2 ukázaly svou sílu a během druhé čtvrtiny vedly už i o 19 bodů.

Před poločasem Boloňa ještě zkusila zabojovat o příznivější výsledek šňůrou 6:0 a na manko 12 bodů se dostaly ještě dvakrát po pauze, ale ve 34. minutě Thomasová košem s proměněným trestným hodem zvýšila už na 54:34. V závěrečné části USK vedl čtyřikrát i o 25 bodů a nakonec dosáhl na výhru o bod nižší.

Evropská liga basketbalistek - 7. kolo:
Skupina A:
Virtus Boloňa - ZVVZ USK Praha 61:85 (10:18, 28:42, 45:60)
Nejvíce bodů: Zandalasiniová 14, Parkerová 13, Laksaová 9 - Jonesová 22, Thomasová 18, Fágbénléová 16. Fauly: 17:15. Trestné hody: 12/9 - 14/11. Trojky: 4:4. Doskoky: 31:61.