Basketbalový Nymburk si jasně poradil s Ústím a je krok od finále

Basketbalisté Nymburka uspěli s přehledem i ve třetím ligovém semifinále s Ústím nad Labem a poslední krok je dělí od postupu do finále. Sedmnáctinásobný český mistr vyhrál první utkání na hřišti soupeře 100:75 a sérii může ukončit v pondělí, kdy je na severu Čech na programu čtvrtý duel.

Hráč Nymburku Vojtěch Hruban. Ilustrační foto.

Sluneta držela s mistrovským týmem krok jen v prvním poločase. Úvodní čtvrtinu prohrála o čtyři body a ve druhé hrála s Nymburkem vyrovnaně. Po přestávce se sice domácí dotáhli na rozdíl jediného bodu, pak ale hosté přidali a rozdíl ve skóre začal narůstat. V závěru třetí části Nymburk desetibodovou šňůrou odskočil a další šanci soupeři nedal. Nakonec Středočeši téměř přesně zopakovali výsledek z předchozího utkání, které vyhráli 100:72.

Nejlepším střelcem zápasu byl kapitán Nymburka Vojtěch Hruban, který dal 20 bodů včetně tří trojek, double double zapsal s 13 body a 10 asistencemi Colbey Ross. Domácí tým střelecky táhl s 16 body Kaleb Joseph, Lamb Autrey dal 11 bodů a přidal 10 doskoků.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:
Ústí nad Labem - Nymburk 75:100 (22:26, 45:49, 60:76)
Nejvíce bodů: Joseph 16, Fait 15, Svejcar 12 - Hruban 20, Harding 14, Ross 13. Stav série: 0:3.