Charlotte - Boston 106:122Boston si upevnil vedení v NBA výhrou v Charlotte

Basketbalisté Bostonu si v NBA upevnili první příčku v soutěži po výhře 122:106 na palubovce Charlotte. Třicetibodovými střeleckými výkony se o to zasloužili Jayson Tatum (33) a Malcolm Brogdon (30). Memphis porazil domácí Indianu 130:112, připsal si deváté vítězství za sebou a ujal se vedení v Západní konferenci. Uspěla také Philadelphia, o jejíž výhře 118:117 v hale Utahu rozhodl hvězdný pivot Joel Embiid košem 4,9 sekundy před koncem utkání.

Basketbalista Bostonu Jayson Tatum oslavuje svůj vstřelený koš v duelu s týmem Charlotte Hornets.

Celtics v Charlotte prohrávali až o 16 bodů, ale zmobilizovali se a díky zlepšené druhé půli uspěli v šestém utkání za sebou. Třetí část vyhráli 33:19, čtvrtou 27:21. Pomohli se 17 body z protiútoků proti pouhým pěti domácím a také trefili 19 trojek, zatímco Hornets jen osm.

Boston nastoupil bez Jaylena Browna a po pěti minutách odstoupil kvůli zranění krku také Derrick White. Zastoupil je právě Brogdon. "Soupiska je široká. Máme v týmu spoustu šikovných kluků, každý může rozhodovat," řekl druhý nejlepší střelec vítězů. Marcus Smart přidal double double za 13 bodů a 12 asistencí. Hornets táhl LaMelo Ball s 31 body a devíti asistencemi. Pivot Mason Plumlee zůstal na devíti bodech, doskočil ale 16 míčů.

V Salt Lake City se odehrálo větší drama. Domácí Jazz bez hvězdného Lauriho Markkanena předvedli velkou stíhací jízdu a po nepovedené první čtvrtině (24:41) se vrátili do hry z dvacetibodového manka. V závěru poslal James Harden hosty do vedení, Jordan Clarkson překlopil 13 sekund před koncem skóre na stranu Utahu, ale zápas rozhodl Embiid, který svoji bilanci završil na 30 bodů a 7 doskoků. Harden měl o bod víc a přidal 11 asistencí. Clarkson, který zaznamenal 38 bodů a 9 doskoků, už další pokus netrefil.

Sixers se posunuli na čtvrté místo v Západní konferenci před Cleveland, který prohrál v Minnesotě 102:110.

Pětizápasovou šňůru porážek ukončil Portland, který přehrál 136:119 Dallas. Damian Lillard dva dny po padesátibodovém výkonu zaznamenal 36 bodů a 10 asistencí, klíčem pro Blazers ale byla obrana hvězdného Luky Dončiče, jenž zůstal na 15 bodech a 10 asistencích.

Lillardovi sekundovali Jusuf Nurkič s 22 body a 11 doskoky či Anfernee Simons s 21 body. Dallas táhli Spencer Dinwiddie s 25 body a Reggie Bullock s 24.

Na výhře Memphisu se podílel 23 body a 10 asistencemi Ja Morant. Po 25 bodech dali jeho spoluhráč Desmond Bane a lídr Indiany Chris Duarte. Grizzlies drží aktuálně nejdelší vítěznou sérii v lize.

Triumf Atlanty 114:103 v hale Toronta sledoval český reprezentant Vít Krejčí pouze z lavičky a jeho jediným startem v novém roce stále zůstává dvouminutové představení ze 7. ledna, kdy nastoupil proti Los Angeles Lakers. Hawks k vítězstvím dovedli zejména rozehrávači Trae Young s 29 body a devíti asistencemi a Dejounte Murray s 27 body.