Brooklyn - New Orleans 139:111Brooklyn při Durantově návratu rozstřílel v NBA New Orleans

New York/Praha

Basketbalista Kevin Durant se po zranění vrátil do sestavy Brooklynu a pomohl k vysoké výhře 139:111 nad New Orleans. Nets tak uhájili první místo v tabulce Východní konference NBA. Durant, který kvůli zranění vynechal předchozích 23 zápasů, nastoupil z lavičky a za 19 minut stihl 17 bodů při stoprocentní střelbě, 7 doskoků a 5 asistencí. V souboji dvou nejlepších týmů Západu zvítězil Phoenix doma nad Utahem 117:113 po prodloužení.

Basketbalisté Brooklynu Nets Kevin Durant (7), Joe Harris (12) a Nicolas Claxton (33) během utkání s New Orleans Pelicans.

Kvůli zraněnému stehennímu svalu NBA postrádala jednu ze svých největších hvězd od 13. února. Durant se ale dal dohromady a ve středu nastoupil v průběhu druhé čtvrtiny. Teprve podruhé v kariéře tak šel do hry jako náhradník, ihned se ale vše začalo točit kolem něj. Byl u všeho podstatného a měl zásluhu na tom, že už v poločase měl Brooklyn na kontě 79 bodů a dvacetibodový náskok.

Odehrál i velkou část třetí čtvrtiny, pak však za jasného vedení o 35 bodů trenér Steve Nash šetřil opory a dal větší prostor hráčům z lavičky. „Čekal jsem, že do toho půjdu tímto způsobem. Rozhodně jsem se nechtěl vracet nějak pomalu, ale rovnou do toho skočit a být lídrem," řekl Durant. „Jakmile šel do hry, tak nás úplně přehráli. Naše obrana byla absurdní. Prostě nás s Durantem přejeli," připustil trenér soupeře Stan Van Gundy.

Nejlepším střelcem Brooklynu, který postrádal zraněného Jamese Hardena, byl s 24 body Kyrie Irving. LaMarcus Aldridge přidal 22 bodů. V dresu Pelicans zapsal jen 16 bodů Zion Williamson, který tak přišel o sérii 25 zápasů s alespoň 20 body a úspěšností střelby přes padesát procent. Pouze tak vyrovnal Shaquilla O'Neala, který dosud držel tento rekord.

Po pětizápasové absenci se do hry vrátil i nejlepší střelec soutěže Bradley Beal a 26 body pomohl Washingtonu k vítězství 131:116 nad Orlandem. Russell Westbrook k tomu přispěl svým 20. triple doublem sezony za 23 bodů, 15 asistencí a 14 doskoků.

Velkou bitvu nabídl souboj o krále Západu. Phoenix v něm udolal lídra z Utahu a po sedmém vítězství za sebou na něj z druhého místa ztrácí už jen dvě výhry a má zápas k dobru.

Suns mohli rozhodnout už v normální hrací době, kdy vedli o 13 bodů a těsný náskok drželi i v koncovce, ale poslední tři střely minuli a Utah díky Donovanovi Mitchellovi deset sekund před koncem srovnal. V prodloužení si ale vzal slovo Devin Booker a sedmi body a asistencí řídil vítězství. Booker měl celkem 35 bodů, přestože netrefil ani jednu trojku. Chris Paul přidal 29 bodů a 9 asistencí. Utahu nepomohlo ani Mitchellových 41 bodů.