Dallas vyhrál i třetí utkání s Minnesotou a je krok od finále NBA

Basketbalisté Dallasu vyhráli i třetí utkání s Minnesotou a stejně jako Boston v sérii s Indianou je dělí jediné vítězství od postupu do finále NBA. Mavericks v nedělním domácím utkání porazili Timberwolves 116:107 a strůjci úspěchu byli zejména Luka Dončič a Kyrie Irving, kteří nastříleli po 33 bodech. Čtvrtý duel o titul v Západní konferenci je na programu v úterý znovu v Dallasu, Mavericks mají na dosah první postup do finále ligy od mistrovského roku 2011.

Luka Dončič z Dallasu

Domácí tým v průběhu duelu vedl až o 12 bodů, do čtvrté čtvrtiny se nicméně šlo za stavu 87:87. Poslední část Mavs ovládli 29:20 i díky Irvingovi, který v této pasáži zaznamenal 14 bodů. „Proto mu lidé říkají ‚pan čtvrtá čtvrtina‘, skvělé nás podržel,“ pochválil spoluhráče druhý z hvězdného dua Dončič, jenž vedle bodového příspěvku zaznamenal 7 doskoků, 5 asistencí a také 5 získaných míčů.

„I tak ale pořád potřebujeme ještě jednu výhru, nic není rozhodnuto. Soupeř má fantastický tým, takže až to vítězství budeme mít, pak si můžeme odpočinout,“ řekl slovinský rozehrávač.V zápase také trefil pět trojek. Celý jeho tým jich nastřílel 14 při padesátiprocentní úspěšnosti.

Duel obecně provázela vysoká úspěšnost střelby. Dallas proměnil 56 procent pokusů, Minnesota 51. Wolves ale trefili jen devět z 30 trojek, zahodili pět šestek ze 17 a nic jim nebyly platné ani převaha v asistencích (26:19), body zpod koše (50:40) nebo ve výsledku rovněž méně ztracených míčů (10:14). Jejich nejlepším hráčem byl s 26 body a 9 doskoky i asistencemi Anthony Edwards.

„Momentálně musíme být pouze pozitivní, snažit se jít zápas od zápasu a získávat výhry postupně. Nikdy si nemyslím, že by se nám situace hroutila, takže můžu jít příkladem,“ uvedl Edwards. Málem zaznamenal triple double, zároveň ale za 43 minut sám ztratil celkem pět míčů. Double double za 14 bodů a 11 doskoků nastřádal Karl-Anthony Towns, proměnil ale jen pět z 18 pokusů z pole.

Ještě pět minut před koncem byli hosté ve vedení 104:102, ale poté minuli sedm střel v řadě a další pokus spadl do koše Edwardsovi až 15 sekund před koncem za rozhodnutého stavu. „Po celou sérii máme problém v klíčových koncovkách, v těch tříminutových zápasech,“ litoval trenér Chris Finch.