Děčín je prvním semifinalistou play off ligy basketbalistů

Děčínští basketbalisté se stali prvním semifinalistou play off NBL. Letošní vítězové Českého poháru zdolali v pátém utkání čtvrtfinálové série Ostravu 86:74 a vyhráli 4:1 na zápasy. Mečbol si vypracovaly Pardubice, které porazily Ústí nad Labem 98:71 a vedou 3:2.

Basketbalisté Děčína si připsali cenné vítězství (ilustrační foto)

Děčín minule prohrál v Ostravě o šest bodů a dnes v úvodu zápasu ztrácel, ale v závěru druhé třetiny šňůrou 12:0 odskočil na 47:31 a pak už utkání kontroloval. V závěru vedl až o 21 bodů. Nejlepším střelcem zápasu byl domácí kapitán Pomikálek s 23 body, ostravský Mathon dal o bod méně a připojil 15 doskoků.

Pardubice vedly v poslední čtvrtině nad Slunetou až o 36 bodů a připsaly si zatím nejjednoznačnější výhru v sérii. Kapitán Švrdlík se podepsal pod vítězství 23 body. Ústí bude odvracet vyřazení v úterý na domácím hřišti.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 5. zápasy:
Pardubice - Ústí nad Labem 98:71 (32:24, 56:45, 83:52)
Nejvíce bodů: Švrdlík 23, Rikič 14, Potoček 12 - Svejcar 16, Nábělek 10, Heinzl 9. Stav série: 3:2.
Děčín - Ostrava 86:74 (17:20, 47:33, 68:53)
Nejvíce bodů: Pomikálek 23, M. Svoboda 14, Walton 11 - Mathon 22, Morgan 16, Radukič 9. Konečný stav série: 4:1.