Embiid řídil výhru Philadelphie nad obhájci titulu, Durant jistil výhru Phoenixu

Basketbalisté Philadelphie v NBA zvítězili nad obhájci titulu Denverem 126:121. Postaral se o to především pivot Joel Embiid, který 41 body potvrdil roli nejlepšího střelce soutěže. Výhru Phoenixu 119:117 nad Sacramentem zařídil čtyřmi trestnými hody v závěru Kevin Durant.

Embiid v souboji dvou posledních MVP sezony předčil Nikolu Jokiče, který sice zapsal 25 bodů a 19 doskoků, ale zápas rozhodlo 41 bodů a 10 asistencí Embiida. Ten tak už v osmnáctém utkání za sebou dal minimálně 30 bodů, což je šestá nejdelší série v historii. Od roku 2000 se pouze Jamesi Hardenovi povedla delší, když v sezoně 2018/19 měl takových zápasů 32 v řadě. Další čtyři dlouhé série drží Wilt Chamberlain ze šedesátých let včetně rekordu v podobě 65 zápasů.

„Náš souboj s Jokičem řeší hlavně fanoušci na Twitteru. Nás oba to nezajímá. My chceme jen hrát basketbal a vyhrávat zápasy. Nikola je MVP finále, a dokud mu to nevezmu, tak on má navrch,“ řekl Embiid. „Nehraji proti Embiidovi. Hraji proti Philadelphii,“ reagoval Jokič.

Phoenix prohrával se Sacramentem ještě osm minut před koncem zápasu o 20 bodů, ale nadechl se k velkému obratu. Šňůrou 26:6 srovnal a v koncovce tým podržel Durant. Nejprve proměnil dva trestné hody ve vedení, které sice smazal De`Aaron Fox, vzápětí ale Duranta fauloval a zkušený střelec dalšími dvěma trestnými hody zařídil vítězství pro Suns.

Durant celkem dal v zápase 27 bodů, z toho 15 v poslední čtvrtině. Grayson Allen mu pomohl 29 body, když trefil 9 trojek, čímž vyrovnal klubový rekord. Za Sacramento měl Fox 33 bodů.

Důležité utkání v boji o přední příčky na Západě vyhráli Los Angeles Clippers, kteří doma porazili Oklahomu City 128:117 a na čtvrtém místě ztrácejí jedinou výhru právě na Oklahomu a Denver. Paul George k tomu přispěl 38 body, z toho 18 bodů dal v poslední čtvrtině.