Embiidovi stačilo v NBA 27 minut na vstřelení 50 bodů

Basketbalista Joel Embiid potvrdil v NBA vynikající formu a Philadelphii pomohl k vítězství 123:110 nad Orlandem 50 body a 12 doskoky. Na vyrovnání osobního střeleckého rekordu mu přitom stačilo odehrát jen 27 minut. Jen o bod méně dal srbský pivot Nikola Jokič, který ke 49 bodům přidal i 14 doskoků a 10 asistencí a pomohl Denveru k výhře nad Los Angeles Clippers 130:128 v prodloužení.

Basketbalista Joel Embiid potvrdil, že má vynikající formu. V NBA pomohl Philadelphii k vítězství 123:110 nad Orlandem 50 body a 12 doskoky.

Denver dlouho s Clippers prohrával, ale v posledních dvou a půl minutách normální hrací doby dal Jokič devět bodů a pomohl dostat zápas do prodloužení. V něm pak přidal dalších 11 bodů a dvě sekundy před koncem přihrál na vítěznou trojku Aaronu Gordonovi.

To Embiid měl jednodušší práci. Orlando sice v poločase překvapivě vedlo o deset, ale ve třetí části dal kamerunský pivot 23 bodů a zařídil Sixers vedení, které postupně narostlo až na 27 bodů. Embiid trefil 17 z 23 střel, k tomu přidal i 15 trestných hodů. Podle zámořských médií od roku 1955 nikdo nedosáhl alespoň na 50 bodů a 10 doskoků za méně minut, než se to povedlo Embiidovi. Kamerunec je také po Allenu Iversonovi a Wiltu Chamberlainovi teprve třetím hráčem Philadelphie, který pokořil hranici 50 bodů ve více než jednom zápase.

Střílel i bránil. Basketbalista Joel Embiid potvrdil v NBA vynikající formu a Philadelphii pomohl k vítězství 123:110 nad Orlandem 50 body a 12 doskoky.

"Snažím se být nejlepším hráčem na světě. Spoluhráči se mě ptali, jestli budu dnes hrát pod košem jako Shaquille O'Neal, nebo jestli budu střílet jako Dirk Nowitzki. A já jim odpověděl, že budu hrát jako Embiid, protože když je potřeba, umím hrát jako Shaq, střílet jako Dirk nebo zakončovat po driblinku jako Kobe Bryant a Michal Jordan. Prostě se snažím kombinovat všechno, co v basketbalu jde," prohlásil Embiid.

Sixers vyhráli podeváté z posledních 11 zápasů a v tabulce Východní konference se dostali na páté místo před Cleveland, který prohrál 104:117 se Chicagem. Bulls díky vítězství udrželi první příčku ve Východní konferenci před Miami, které vyhrálo 104:92 nad Portlandem. Třetí je v těsném závěsu Brooklyn po výhře 119:118 ve Washingtonu. Obhájci titulu z Milwaukee se udrželi na čtvrtém místě před Philadelphií díky výhře 126:114 nad ve formě hrajícím Memphisem. Janis Adetokunbo k tomu přispěl 33 body, 15 doskoky a sedmi asistencemi.

Vedle Jokiče si triple double připsali také Dejounte Murray, který 23 body, 10 doskoky a 14 asistencemi pomohl San Antoniu k výhře nad Oklahomou City 118:96, a také LaMelo Ball a Domantas Sabonis. Ball při vítězství Charlotte 111:102 nad Bostonem zaznamenal 15 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí. Sabonis se blýskl 20 body, 12 doskoky a 10 asistencemi a Indiana porazila 111:104 Los Angeles Lakers. Kalifornskému celku nepomohlo ani 30 bodů LeBrona Jamese, který je už druhým nejlepším střelcem soutěže za zraněným Kevinem Durantem.

Dallasu zařídil vítězství 102:98 nad Torontem hvězdný Slovinec Luka Dončič, který nastřílel 41 bodů včetně klíčové dlouhé trojky minutu před koncem. K tomu přidal i 14 doskoků. Dallas vyhrál desátý z posledních 11 zápasů a drží pátou příčku v Západní konferenci.