Philadelphia - Golden State 102:93Golden State podlehlo v NBA Philadelphii, Curry zatím rekord nepřekonal

Basketbalisté Golden State nezvládli poslední čtvrtinu sobotního zápasu NBA ve Filadelfii a po porážce 93:102 přenechali samostatné vedení v soutěži Phoenixu. Sixers utkání ovládli také díky dobré obraně hvězdného Stephena Curryho. Rozehrávač, jenž atakuje ligový rekord Raye Allena v počtu tříbodových košů, trefil jen šest z 20 střel z pole a zaznamenal 18 bodů. Domácí táhl Joel Embiid s 26 body a devíti doskoky.

Zklamaný rozehrávač Golden State Warriors Stephen Curry během zápasu s Philadelphií.

Warriors ještě po třetí části vedli 73:70, tu závěrečnou ale prohráli o dvanáct bodů (20:32). Precizní výkon domácích podtrhla obrana Matisse Thybulla, jenž se stal vůbec prvním hráčem, který dokázal Currymu v duelu zblokovat alespoň dva tříbodové pokusy. Celkem hosté trefili jen 12 trojek ze 48, tedy pouhou čtvrtinu.

Od Curryho se čeká, že brzy překoná Allenův rekord 2973 trojek. Proti Sixers přidal jen tři ze 14 pokusů a k vyrovnání historického zápisu mu jich chybí ještě šest. "Nechtěli jsme, aby rekord padl ve Filadelfii. Ne na našem hřišti," pochvaloval si Embiid. "Spoluhráči mě nechali, abych bránil Stephena natěsno, a v podstatě hráli celý zápas čtyři na čtyři. A já mu naštěstí nedovolil nic," řekl spokojený Thybull.

Do herní krize se po výborném úvodu ročníku dostal Washington, jenž ztratil devět z posledních 14 utkání. V sobotu podlehl doma Utahu jasně 98:123 a vypadl z první šestky ve Východní konferenci. Wizards po poločase vedli 51:50, v tom druhém ale dovolili soupeři vstřelit 73 bodů, z toho 42 v poslední čtvrtině.

Jazz, kteří soupeře přeskákali v poměru 49:39 a připsali si i 28 asistencí ku 19 Wizards, spoléhali na autora 28 bodů Donovana Mitchella, sekundovali mu s 20 body a 11 doskoky Rudy Gobert a s 18 body a 14 doskoky náhradník Hassan Whiteside. Domácí vedl Bradley Beal s 21 body, nikdo další ale nedal víc než 14.

Ani absence hvězdných Jimmyho Butlera a Bama Adebaya nezabránily Miami v triumfu nad Chicagem 118:92, zářil především Duncan Robinson s 28 body. Heat se posunuli na čtvrtou příčku Východní konference, kde vystřídali Cleveland a dorážejí právě na Bulls. Robinson se mohl spolehnout na podporu Dewayna Dedmona s 20 body a 12 doskoky či veterána Kylea Lowryho s 16 body a 14 finálními přihrávkami. Bulls prohráli podruhé za sebou, jejich lídrem byl s 33 body včetně sedmi trojek Zach LaVine.

Nejlepším střelcem sobotního programu byl úřadující MVP soutěže Nikola Jokič. Díky jeho 35 bodům, 17 doskokům a 8 asistencím Denver zvítězil v San Antoniu 127:112.