Orlando - Boston 113:98Lídr NBA Boston podlehl Orlandu, Milwaukee při návratu opor dalo 150 bodů

Devítizápasová vítězná šňůra basketbalistů Bostonu překvapivě skončila na hřišti Orlanda, kde vedoucí tým NBA prohrál 98:113. A to především proto, že v posledních šesti minutách dali hosté jen tři body. Celtics jsou ale nadále v čele soutěže s náskokem dvou výher na Denver. Bostonu se mohl přiblížit Memphis, jenže v oslabené sestavě prohrál v Sacramentu 100:133. Milwaukee po návratu opor Janise Adetokunba a Khrise Middletona do sestavy po zranění zvítězilo v Detroitu 150:130.

Basketbalisté Bostonu nestačili na Orlando

Boston nastoupil bez Marcuse Smarta, Roberta Williamse a Malcolma Brogdona a na jeho výkonu to bylo znát. Orlando si vypracovalo náskok až 15 bodů, který Celtics stáhli na 95:97 šest a půl minuty do konce, jenže pak selhali v útoku, když jedinou trefu obstaral Al Horford. Naopak hráči Magic pod taktovkou kandidáta na cenu pro nováčka sezony Paola Banchera, který dal 23 bodů, dovedli zápas k vítězství.

"Skvěle jsme bránili. Udržet pod sto body lídra soutěže a tým, ve kterém Jayson Tatum a Jaylen Brown dávají dohromady v průměru 60 bodů, to je sakra dobrá práce," ocenil výkon týmu Cole Anthony, který za Magic v roli náhradníka nastřílel 18 bodů. Tatum s Brownem tentokrát dali shodně po 26 bodech. "Dnes to bylo hlavně o Orlandu, které zahrálo opravdu dobře," uznal trenér Bostonu Joe Mazzulla.

Orlando nakoplo i to, že po dvou a půl letech poprvé nastoupil Jonathan Isaac, který si v srpnu 2020 přetrhl vaz v kolenu a přišel o 211 zápasů, než se plně zotavil. "Nebudu lhát, měl jsem pochybnosti, jestli se ještě budu schopen vrátit. O to lepší pocit teď mám. Je o fantastické," řekl Isaac, který k výhře přispěl 10 body.

Memphis v Sacramentu šetřil klíčové hráče Ja Moranta a Stevena Adamse a už v první čtvrtině inkasoval 47 bodů. Kings 12 trojkami vyrovnali rekord NBA v počtu trojek za úvodní část. Do poločasu sice hosté ztrátu snížili, ale pak už na Sacramento a jeho celkem 22 trojek nestačili a nakonec prohráli o 33 bodů. Domantas Sabonis k výhře domácího týmu přispěl triple doublem za 14 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí.

Milwaukee mělo poprvé od poloviny prosince k dispozici kompletní kádr až na dlouhodobě zraněného Serge Ibaku. Adetokunbo návrat po zranění oslavil 20 body v první čtvrtině, kterou Bucks v Detroitu vyhráli 49:24 a určili ráz zápasu. Celkem zaznamenal Adetokunbo 29 bodů a 12 doskoků za 26 minut na hřišti. V dresu Bucks skórovalo 13 hráčů, z nichž 11 trefilo trojku. Celkem dalo Milwaukee v zápase 23 trojek. Za Detroit dal 33 bodů Bojan Bogdanovič.

Po třinácti porážkách v řadě uspěl Houston, který vyhrál 119:114 nad Minnesotou. Zasloužil se o to zejména Jalen Green, který si 42 body vytvořil osobní rekord. Rockets i tak zůstávají poslední v soutěži.

Chicago zvítězilo nad Atlantou 111:100. DeMar DeRozan oslavil 1000. zápas v NBA výhrou a 26 body. V dresu Atlanty sledoval zápas jen z lavičky český reprezentant Vít Krejčí.

2.Utah50252550,0
3.Minnesota49242549,0