Phoenix - Utah 114:118Lídr NBA Phoenix prohrál podruhé za sebou, zaváhali i basketbalisté Golden State

Basketbalisté Phoenixu prohráli v NBA podruhé za sebou, když doma nestačili na Utah 114:118. Nadále ale vládnou soutěži s náskokem šesti vítězství na Golden State Warriors, kteří podlehli doma Dallasu 101:107. Na čelo Východní konference se dotahuje Philadelphia, která díky rekordu sezony v trestných hodech porazila New York 125:109.

Basketbalisté Phoenixu prohráli v NBA podruhé za sebou, když doma nestačili na Utah

Opět se ukázalo, jak důležitým hráčem pro Phoenix je rozehrávač Chris Paul, který si zlomil prst a může chybět až do konce základní části. Bez něj se Suns trápí. Nad Utahem sice v první a třetí čtvrtině vedli, ale Jazz ovládli poslední čtvrtinu a připravili Phoenixu druhou porážku za sebou, což se lídrovi NBA stalo naposledy v prosinci.

Od té doby měli Suns 19 výher a jedinou porážku, než teď bez Paula prohráli dva zápasy po sobě. Nejlepším střelcem vítězů byl s 26 body Donovan Mitchell, Phoenixu nestačilo ani 30 bodů Devina Bookera.

Šanci přiblížit se Phoenixu nevyužil Golden State, i když nad Dallasem celý zápas vedl a měl náskok až 21 bodů. V poslední čtvrtině ale Warriors dovolili soupeři šňůru 16:0 a Mavericks v závěru zápas otočili i díky 34 bodům Luky Dončiče, který se postaral o závěrečných sedm bodů svého týmu.

Klíčovou roli při obratu ale sehrál zejména Spencer Dinwiddie, který dal v poslední čtvrtině 10 ze svých 24 bodů. Za Warriors, kterým chyběl nemocný Klay Thompson, zaznamenal Stephen Curry 27 bodů a 10 asistencí.

"Možná je dobře, že jsme si to zažili, protože hráči pochopili, že proti dobrým týmům nikdy není konec, dokud nezazní poslední siréna. Je třeba hrát neustále soustředěně a proměňovat střely i pod tlakem. A to nám dnes v poslední čtvrtině nešlo. Energie a nasazení byly na straně soupeře," řekl trenér Warriors Steve Kerr.

Výhra Philadelphie v New Yorku se z velké části zrodila na čáře trestných hodů, kterých Sixers házeli 39, což je nové maximum sezony. O většinu z nich se postaral Joel Embiid, který trefil 23 z 27 šestek a stanovil rekord tohoto ročníku i svůj osobní. Celkem dal 37 bodů.

Ještě v úvodu čtvrté čtvrtiny přitom New York těsně vedl, ale pak dal devět ze svých 29 bodů James Harden a otočil skóre ve prospěch Philadelphie. Vedení uhájil Embiid osmi body v řadě a Sixers už si výhru vzít nenechali. Harden zaznamenal triple double, když k 29 bodům přidal 16 asistencí a 10 doskoků.

Detroit vyhrál 127:126 po prodloužení na hřišti Charlotte, když vítěznou střelu v poslední vteřině obstaral Kelly Olynyk. Zkušený pivot dostal míč ke koncové čáře a z otočky vypálil. Pro Pistons to byla první výhra nad Hornets po téměř čtyřech a půl letech a 15 prohrách.

"Po devíti sezonách jsem konečně poznal, jaké to je rozhodnout zápas poslední střelou. A je to skvělé," řekl Olynyk. "Chtěli jsme to zahrát jinak, ale je třeba číst obranu soupeře a tento prostor se otevřel," dodal.

Už šestou výhru v řadě vybojoval Denver, který přehrál Portland 124:92. Za jasného vedení si mohl dovolit už v poslední čtvrtině šetřit svou hvězdu Nikolu Jokiče, kterému tak utekl další triple double. K 18 doskokům a 11 asistencím přidal jen osm bodů.

Nejlepším střelcem vítězů byl s 20 body JaMychal Green. DeMarcus Cousins, který v pátek podepsal s Nuggets smlouvu do konce sezony, nastřílel 19 bodů. Lavička Denveru zařídila dohromady 76 bodů.

2.Denver61362559,0
3.Minnesota61322952,5