Hlavní obsah

Michael Jordan se vrací do koloběhu NBA

Legendární basketbalista Michael Jordan bude od příští sezony NBA pracovat jako televizní expert pro stanici NBC, na jejíž obrazovky se ligové zápasy vrátí po 23 letech. Vysílací práva měla už v letech 1990 až 2002, kdy pokrývala mimo jiné všech šest Jordanových triumfů s Chicagem.

Foto: Profimedia.cz

Michael Jordan na archivním snímku

Článek

„NBA na NBC byla důležitou částí mé kariéry a těším se na zvláštní roli v tomhle projektu,“ uvedl Jordan v krátkém videu.

Dvaašedesátiletá legenda ukončila hráčskou kariéru v roce 2003 v dresu Washingtonu. Do předloňského roku byl Jordan 13 let majitelem Charlotte Hornets. V roce 2020 vzbudil velký rozruch desetidílný dokument o jeho kariéře Last Dance.

Jordan, který si díky svým atletickým schopnostem vysloužil přezdívku „Air“, je podle magazínu Forbes s majetkem ve výši 3,5 miliardy dolarů nejbohatším sportovcem všech dob.

Související témata: