Slovinsko - Itálie 89:85Dončič 29 body dovedl basketbalisty Slovinska k sedmé příčce na MS, páté je Lotyšsko

Basketbalisté Slovinska s hvězdným Lukou Dončičem obsadili na mistrovství světa ve filipínském Pasay sedmé místo. Rozhodla o tom jejich dnešní výhra 89:58 nad Itálií. Páté místo pak bere Lotyšsko, které v pobaltském derby vyhrálo nad Litvou vysoko 98:63.

Slovinští basketbalisté Luka Dončič (vlevo) a Zoran Dragič při zápase

Dončič k výhře přispěl 29 body, 10 doskoky a 8 asistencemi a míří za cenou pro nejlepšího střelce. Druhý v pořadí Shai Gilgeous-Alexander z Kanady by totiž k posunu na první místo potřeboval v nedělním zápase o bronz s USA dát 51 bodů.

Dnes je ještě od 14:30 SELČ na programu utkání o páté místo mezi Lotyšskem a Litvou. Ve finále proti sobě v neděli nastoupí Německo a Srbsko. Němci si o zlato zahrají poprvé, Srbové v samostatné historii podruhé, když v roce 2014 ve finále podlehli USA.