Nymburk nedal USK na úvod play off šanci

Basketbalisté Nymburka v neděli na úvod čtvrtfinále ligového play off s USK nedali Pražanům šanci a zvítězili v domácí hale 99:57. Mistrovský tým rázně utnul soupeři, který do vyřazovacích bojů postoupil z nadstavbové skupiny A2 a poté z předkola přes Kolín, šňůru 17 výher. V 18:00 rozehrají sérii hranou na čtyři vítězství Brno a Opava, druhé zápasy jsou na programu na stejných palubovkách v pondělí.

Basketbal - ilustrační foto.

V Nymburce otevřeli trojkou skóre hosté, ale na prodloužení vítězné série dlouho pomýšlet nemohli a už v první čtvrtině prohrávali dvouciferným rozdílem. Zápas se odehrál zcela v režii favorita, přes jeho obranu a převahu ve vymezeném území se hosté nedokázali prosazovat. V mistrovském týmu jen dva hráči odehráli přes 20 minut a jen jeden méně než deset, nejlepším střelcem byl Evan Gilyard s 18 body. V týmu soupeře dal Ondřej Švec 21 bodů, ale byl jediným hráčem USK s dvouciferným příspěvkem.