Bamberg - Nymburk 80:91Nymburk po obratu porazil Bamberg, Palyza se blýskl 26 body

Laktaši/Praha

Basketbalisté Nymburka porazili v 5. kole osmifinále Ligy mistrů v bosenském Laktaši Bamberg 91:80 a vyhráli i svůj třetí zápas ve skupině L, přestože čtyřikrát prohrávali už o 18 bodů. Udělali tak velký krok k postupu do Final Eight. K obratu dotáhl tým kouče Orena Amiela skvělým výkonem křídelník Lukáš Palyza, který nastřílel 26 bodů. Z toho 23 jich dal od 28. minuty a měl lví podíl na obratu. Ve čtvrtek se druhý Nymburk, který si musel dva zápasy odložit kvůli karanténě po koronavirové nákaze v týmu, představí v dohrávce 3. kola v Zaragoze. Španělský tým vede tabulku se třemi výhrami ze čtyř utkání.

Trenér Nymburka Oren Amiel udílí pokyny hráčům.

Nymburk nastoupil bez rozehrávače Retina Obasohana a od 7. minuty chyběl i kapitán Vojtěch Hrubana, který se do tréninku minulý týden vrátil po svalovém zranění.

Bamberg už v úvodu naznačil nejdříve šestibodovou a vzápětí i sedmibodovou šňůrou, že je po vysoké výhře v Zaragoze zpět ve formě. Poté, co základní skupinou prošel jako jediný bez porážky, v osmifinále v oslabené sestavě utrpěl na úvod prohry v Nymburce (87:91) a v Zaragoze (65:77), doma španělského soka rozdrtil 117:76.

Basketbalová Liga mistrů - osmifinále:
Skupina L - 5. kolo (hráno v Laktaši):
Brose Bamberg - ERA Nymburk 80:91 (20:14, 44:32, 58:56)
Nejvíce bodů: Fieler 19, Hall 17, Sengfelder 13 - Palyza 26, Harding 19, Prewitt 13. Fauly: 23:16. Trestné hody: 13/12 - 21/16. Trojky: 8:9. Doskoky: 32:42.