Nymburští basketbalisté i počtvrté v sezoně vyhráli reprízu finále s Opavou

Reprízu finále uplynulých dvou ročníků ligy basketbalistů ovládl Nymburk, který doma zdolal Opavu jednoznačně 99:77. Obhájci titulu vyhráli i čtvrtý vzájemný souboj v sezoně. Sérii čtyř porážek přerušilo Ústí nad Labem, které ve vyrovnaném duelu zvítězilo nad Kolínem 95:93. Hostům nepomohlo 36 bodů Rasharda Odomese. V nadstavbové skupině A1 zůstala Sluneta pátá za Pardubicemi, které porazily Ostravu 90:77.

Ilustrační foto.

V minulé sezoně dokázala Opava vyhrát nad Nymburkem třikrát, v tomto ročníku se jí to nepovedlo jako jedinému z účastníků skupiny A1. V Nymburce nevyhrála už 20 let a dnes na jeho palubovce utrpěla nejvýraznější porážku ve vzájemných duelech v sezoně.

Osmnáctinásobní šampioni si pomohli k vítězství 19 trojkami a zaostali o jediný tříbodový koš za sezonním rekordem, který drží právě Opava. Čtyři trojky z šesti pokusů dal Palyza, autor 16 bodů. Ještě o bod více měl jeho spoluhráč Boeheim. Nejlepším střelcem zápasu byl opavský Slavík s 23 body.

Slezané se navzdory porážce udrželi v první šestce postupující přímo do čtvrtfinále, protože neuspěli ani jejich pronásledovatelé. Kolín sice vedl v Ústí až o deset bodů, ale v třetí čtvrtině domácí skóre otočili a koncovku zvládli lépe. Rozhodující náskok jim zajistil půl minuty před koncem kapitán Pecka, který zaznamenal double double za 24 bodů a 11 doskoků. Ještě o tři body více dal Hicks. Odomes se postaral 36 body o nejlepší střelecký výkon kolínského hráče v sezoně.

Čtvrté místo si upevnily Pardubice, které porazily osmou Ostravu, jež nenavázala na předchozí překvapivé vítězství nad Nymburkem. Východočeši prohrávali v první čtvrtině už o 15 bodů, ale nakonec přesvědčivě vyhráli. Double doublem k tomu přispěl Štěrba, který si připsal 16 bodů a 10 doskoků.