Nymburští basketbalisté zvítězili v Pardubicích a dál se drží těsně za Opavou

Nymburští basketbalisté zvítězili v Pardubicích 97:82 a po 17. ligovém kole ztrácejí na vedoucí Opavu jednu výhru. Třetí místo udrželo Ústí nad Labem, které porazilo Olomoucko na jeho hřišti 90:80. V napínavém souboji o čtvrtou příčku byl úspěšnější Děčín, který vyhrál na palubovce USK Praha 79:77. Bilanci deseti vítězství a sedmi porážek má ještě šestý Kolín, který po dvou nezdarech vyhrál v Písku nad ligovým nováčkem 103:97.

Basketbalista Jitaurious Gordon z Nymburka

Písku nepomohl ani další vynikající výkon kapitána Vojtěcha Sýkory, který zaznamenal pátý triple double v sezoně za 10 bodů, 19 doskoků a 11 asistencí. V počtu doskočených míčů vytvořil dvaadvacetiletý rozehrávač rekord tohoto ročníku. Jeho spoluhráč Filip Novotný se blýskl sedmi trojkami. Kolín rozhodl zápas v druhé čtvrtině, kterou ovládl 36:15.

Triple double předvedl také Lamb Autrey, který se podepsal pod vítězství Ústí 22 body, 14 doskoky a 10 asistencemi. Olomoucko prohrálo počtvrté za sebou.

Nymburk vedl v úvodu 17:2, ale pardubický tým manko stáhl a před koncem prvního poločasu jedinkrát v zápase vedl o jeden bod. Druhý poločas už byl v režii osmnáctinásobných českých šampionů, kteří si pomohli k výhře 13 trojkami.

Pardubicím se nepovedlo navázat na nedělní vítězství v Ústí nad Labem po druhém prodloužení a utrpěly sedmou porážku z posledních osmi utkání. Nymburk se opíral o střelce Rylicha (18 bodů) a Bohačíka (17), kteří dali shodně po čtyřech trojkách. Sehnal přispěl k vítězství double doublem za 11 bodů a 10 asistencí. V pardubickém dresu nasbírali po 18 bodech Škifič a Chatman.