Opavští basketbalisté postoupili do finále NBL proti Nymburku

Opava

Basketbalisté Opavy se stali druhými finalisty NBL. Rozhodující páté semifinále s Kolínem vyhráli doma 88:72 a v boji o titul vyzvou Nymburk. Finále bude reprízou závěrečné série ze sezony 2017/18, hrát se bude na dva vítězné zápasy a první duel je na programu 22. května. Před třemi lety Nymburk vyhrál nad Slezany obě finálová utkání.

Semifinálový duel basketbalové ligy mezi Opavou a Kolínem.

I v pátém zápase semifinálové série a celkově už desátém vzájemném duelu za sebou platilo pravidlo o neporazitelnosti domácího týmu. Slezané ve dvou utkáních v Kolíně ztratili vedení 2:0 na zápasy, ale ve své hale nakonec potvrdili jako druhý tým základní části roli favorita.

Ve vyrovnaném prvním poločase se mužstva přetahovala o vedení, první větší trhák domácích ve druhé čtvrtině Středočeši odvrátili jedenáctibodovou šňůrou. Po změně stran už ale Opavané, kteří trefili 16 trojek, podobnou slabší chvilku nepřipustili. Před třetí přestávkou vedli už o 19 bodů (66:47) a zápas dovedli k postupu.

Jejich lídrem byl Jakub Šiřina s 21 body včetně čtyř trojek, Radovan Kouřil přidal 16 bodů a Filip Zbránek za 22 minut hry double double za 13 bodů a 10 doskoků. Kolínský kapitán Adam Číž zaznamenal stejně jako Šiřina 21 bodů a čtyři trojky.

Semifinále play off basketbalové ligy mužů - 5. zápas:
Opava - Kolín 88:72 (17:18, 42:36, 68:50)
Nejvíce bodů: Šiřina 21, Kouřil 16, Zbránek 13 - Číž 21, Pekárek 17, Jelínek 10. Konečný stav série: 3:2.