Pardubice dostaly v poslední čtvrtině jediný koš ze hry

Pardubičtí basketbalisté po velkém obratu v závěrečné čtvrtině vyhráli dohrávku 11. ligového kola v Ústí nad Labem 81:71 a po třetím vítězství za sebou si upevnili páté místo v tabulce. V posledním hracím období Východočeši umožnili soupeři vstřelit jen pět bodů a inkasovali jediný koš ze hry. Desetiminutovku, do níž vstupovali s jedenáctibodovým mankem, opanovali v poměru 26:5.

Basketbalisté Pardubic v ligovém utkání

Domácí tým vedl před koncem třetí čtvrtiny 66:54, ale od té doby se už prosadil z pole jen kapitán a nejlepší střelec týmu Ladislav Pecka, autor 14 bodů. Ve zbylých více než osmi minutách se Severočeši zmohli jen na tři proměněné trestné hody. Hosté dominovali při útočném doskakování (16:5), jejich nejužitečnějším hráčem byl David Pekárek, který dal 20 bodů a čtyři trojky a doskočil osm míčů.