Charlotte - Philadelphia 124:127 PPPhoenix i Golden State vyhrály, Embiid 43 body řídil vítězství Philadelphie

Basketbalisté Golden State zvítězili nad Orlandem 126:95 a udrželi se v čele NBA spolu s Phoenixem, který krátce předtím vybojoval vítězství 108:104 nad San Antoniem. Hvězdou pondělního programu byl Joel Embiid, který zařídil Philadelphii vítězství 127:124 po prodloužení na palubovce Charlotte. Kamerunský pivot zaznamenal své sezonní maximum 43 bodů a přidal i 15 doskoků a 7 asistencí.

Joel Embiid z Philadelphie při utkání na palubovce Charlotte.

Tým Charlotte nastoupil bez pěti hráčů, kteří jsou v karanténě kvůli covidovému protokolu, a to včetně opor LaMela Balla či Terryho Roziera. Přesto Hornets drželi s Philadelphií krok a sahali po vítězství, ale Embiid v poslední minutě vyrovnal. V prodloužení pak dominoval, dal tři koše a na další přihrál. Charlotte držel pěti body Kelly Oubre, ale pokus o další vyrovnání už neproměnil a jeho bilance se zastavila na 35 bodech.

"Dělal jsem, co musím. Trenéři mi věří, že budu rozhodovat. Občas udělám chybu, ale cítím, že se v těchto situacích neustále zlepšuji a dělám správná rozhodnutí," řekl Embiid. "Prostě dominoval. Soupeř na něm střídal obránce, ale Joel je tak velký a silný, že ho nikdo nezastavil," pochválil spoluhráče Tobias Harris.

Phoenix hrál bez nejlepšího střelce Devina Bookera, přesto odolal San Antoniu, které o víkendu vyhrálo nad Golden State. A i proti Phoenixu byli Spurs dlouho lepším týmem a většinu první půle vedli až o 11 bodů. Ve třetí části ale Suns předvedli šňůru 10:0 a získali vedení o 16 bodů. O to sice ještě přišli, ale v koncovce vítězství uhájili i díky 21 bodům a 10 asistencím Chrise Paula.

Na výhru Phoenixu rychle odpověděli i Warriors, kteří si snadno poradili s Orlandem. Hosté sice v úvodu rychle získali vedení o 10 bodů, ale favorit brzy dostal zápas pod kontrolu a v poločase už vedl o 21. Stephen Curry k výhře přispěl 31 body a 8 asistencemi, Andrew Wiggins přidal 28 bodů včetně osmi trojek.

Po osmi porážkách se radovali z výhry basketbalisté Oklahoma City, kteří porazili nejslabší tým soutěže Detroit 114:103. Pistons prohráli podeváté za sebou. Shea Gilgeous-Alexander ve vítězném týmu zaznamenal 30 bodů a 12 asistencí, za poražené měl hvězdný nováček Cade Cunningham 28 bodů a 11 doskoků. Český reprezentant Vít Krejčí za Oklahomu nenastoupil.

Chicago zvítězilo 109:97 nad Denverem i bez jedné z opor DeMara DeRozana, který nemohl hrát kvůli covidovému protokolu. Bulls se drží druzí ve Východní konferenci. Naopak Denver prohrál poosmé z posledních 10 zápasů a nepomohl mu ani triple double Nikoly Jokiče za 17 bodů, 12 doskoků a 15 asistencí.

Po dvouzápasové pauze se vrátil do hry Janis Adetokunbo a pomohl Milwaukee k výhře 112:104 nad Clevelandem. V den 27. narozenin nastřílel 27 bodů a přidal 12 doskoků. Bucks vyhráli podesáté z posledních jedenácti duelů.

Výsledky NBA:
Charlotte - Philadelphia 124:127 po prodl.
2.Denver23111247,8
3.Minnesota24111345,8