Reprízu finále na úvod ligy basketbalistů vyhrál mistr

Basketbalisté mistrovského Nymburka na úvod ligové sezony vyhráli v Opavě reprízu finále 69:61. Obhájci titulu zlomili zápas, ve kterém ani jeden z týmů nevedl dvojciferným rozdílem, ve třetí čtvrtině. Většinu prvního poločasu byli ve vedení domácí Slezané, ale po změně stran se v bodově chudém utkání prosadil favorit. Třetí desetiminutovku vyhrál o osm bodů a od 23. minuty už před sebe soupeře nepustil.

Basketbal - ilustrační foto.

Středočeši trefili jen dvě trojky z 22 pokusů, čtrnácti body se na výhře podíleli Kamau Stokes, Gerel Simmons a Rapolas Ivanauskas. Stejně bodů dal domácí Jakub Mokráň.

Na palubovce soupeře uspěl v 1. kole NBL už jen posílený Kolín, který vyhrál v hale Olomoucka 78:73. Lídrem byl litevský křídelník Džiugas Slavinskas s 23 body a osmi doskoky.

Ostravská Nová huť porazila Pardubice 88:77 zásluhou tří dvacetibodových střelců - Matej Majerčák dal 23 včetně pěti trojek, Alexandar Radukič a Malik Morgan přidali po 20. USK Praha i díky dvanácti tříbodovým košům porazil Hradec Králové 87:72, jen o jednu trojku méně dali brněnští střelci při výhře 92:79 nad nováčkem soutěže Slavií.