Satoranský pomohl Barceloně 11 body v Evropské lize k výhře na Partizanem

Basketbalisté Barcelony vyhráli v Evropské lize nad Partizanem Bělehrad 79:68 a po předchozí prohře s obhájci prvenství Andadolu Efes se vrátili na vítěznou vlnu. Český reprezentant Tomáš Satoranský byl s jedenácti body druhým nejlepším střelcem Katalánců, Jan Veselý dal proti svému bývalému klubu čtyři body a přidal pět doskoků.

Tomáš Satoranský v dresu Barcelony

Barcelona se oklepala po horším vstupu do zápasu a ještě do poločasu skóre před domácími fanoušky otočila. Druhou čtvrtinu španělský tým vyhrál 22:11 a soupeře už před sebe nepustil. Satoranský, jenž se blýskl i efektní smečí po individuální akci, přidal k jedenácti bodům i po třech doskocích a asistencích.

Nejužitečnějším hráčem domácích byl Nicolas Laprovittola s 13 body, šesti asistencemi a třemi doskoky. V dresu soupeřů se stal střelcem zápasu Danilo Andjušič s 23 body.

Evropská liga basketbalistů - 9. kolo:
Monako - Fenerbahce Istanbul 93:96
Alba Berlín - Crvena zvezda Bělehrad 84:88 po prodl.
Maccabi Tel Aviv - Olympiakos Pireus 90:84
Milán - Anadolu Efes Istanbul 51:80
Valencie - Real Madrid 73:80
FC Barcelona - Partizan Bělehrad 79:68 (za domácí Satoranský 11 bodů, 3 doskoky, 3 asistence, Veselý 4 body, 5 doskoků).