Boston - Atlanta 105:95Tatum dovedl basketbalisty Bostonu 38 body k osmé výhře v řadě

Basketbalisté Bostonu porazili Atlantu 105:95 a v NBA vybojovali osmé vítězství za sebou. Zasloužil se o to zejména Jayson Tatum, který zaznamenal 38 bodů a 10 doskoků. Celtics se posunuli před Toronto na šesté místo Východní konference znamenající přímou účast v play off.

Jayson Tatum měl lví podíl na výhře basketbalistů Bostonu nad Atlantou.

Hawks přitom vedli celý první poločas až o 15 bodů. Ve třetí čtvrtině ale nastal velký obrat, Celtics hrací období vyhráli 42:23 a Tatum stihl 16 bodů včetně dvou trojek a smeče v závěru. Další trojkou a košem pak ve čtvrté čtvrtině zařídil desetibodové vedení, které už Boston udržel. Atlantě nepomohlo ani 30 bodů a 10 asistencí Traeho Younga.

Ve zbylém nedělním utkání byl Anthony Edwards z Minnesoty se 37 body strůjcem výhry 129:120 nad Indianou a ve věku 20 let a 192 dní se stal čtvrtým nejmladším hráčem v historii soutěže, který nastřílel 2500 bodů. Dříve se to povedlo jen hvězdám LeBronu Jamesovi, Kevinu Durantovi a Devinu Bookerovi.

"Když Edwards hraje takto, tak jsme opravdu těžký soupeř pro každého. Rád sleduju, když předvádí takové výkony. Je těžké ho bránit," ocenil spoluhráče Patrick Beverley.

Výsledky nedělních zápasů NBA:
Boston - Atlanta 105:95
Indiana - Minnesota 120:129.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.