Hlavní obsah

Utkání hvězd NBA ovládl Adetokunbův výběr, Tatum nastřílel 55 bodů

20. 2. 2023 8:30

Utkání hvězd NBA v Utahu vyhrál výběr Janise Adetokunba, který si s týmem LeBrona Jamese poradil 184:175. Hvězdou nedělního duelu se stal Jayson Tatum, který nasbíral 55 bodů a postaral se o nový rekord zápasu.

Foto: Kyle Terada-USA TODAY Sports, Reuters

Jayson Tatum zakončuje v krkolomné pozici při Utkání hvězd NBA.

Článek

Dosavadní maximum patřilo Anthonymu Davisovi, jenž v roce 2017 nasbíral 52 bodů. Tatum navíc přidal deset doskoků a šest asistencí a byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem utkání.

"Znamená pro mě všechno. Ale rekordy jsou tu od toho, aby se překonávaly. Chci ho udržet tak dlouho, jak to půjde. A třeba ho i navýšit," citovala zámořská média čtyřiadvacetiletého Tatuma.

James a Adetokunbo před utkáním vybírali týmy nejprve z náhradníků, pak z členů úvodní pětky, které určili fanoušci. A právě Tatum byl prvním hráčem, na kterého řecký basketbalista ukázal.

"Nebylo o čem přemýšlet. Věděl jsem, že zápas vezme opravdu vážně," prohlásil Adetokunbo.

Tatumovi sekundovali se 40 body a 10 asistencemi Donovan Mitchell z Clevelandu či s 26 body Damian Lillard z Portlandu, mimo jiné vítěz atraktivního sobotního klání trojkařů.

Foto: Christopher Creveling-USA TODAY Sports, Reuters

Jayson Tatum se vznáší ke koši při Utkání hvězd NBA.

Na opačné straně si LeBron James v roli kapitána při Utkání hvězd připsal první porážku po pěti výhrách. Navíc zápas stejně jako jeho protějšek kvůli zranění ruky nedohrál.

Zatímco Adetokunbo zvládl pouze dvacet sekund, rekordman NBA v počtu nastřílených bodů James odstoupil na začátku druhého poločasu. "Nejde o nic vážného, spíše jde o prevenci," prohlásil.

Utkání hvězd NBA v Utahu
Tým LeBron - Tým Janis 175:184

Reklama