Písecký nováček NBL vyhrál po obratu dohrávku v Pardubicích

Písečtí nováčci NBL zvítězili v dohrávce 4. kola nejvyšší domácí basketbalové soutěže v Pardubicích 104:100 a po šesti zápasech mají vyrovnanou bilanci stejně jako soupeř. Východočeši ale odehráli o dvě utkání víc a po nadějném vstupu do sezony nyní z posledních sedmi soutěžních zápasů včetně dvou v kvalifikaci Evropského poháru pošesté neuspěli.

Ilustrační snímek.

Domácí tým v prvním poločase zlikvidoval desetibodovou ztrátu, ale po obrátce pro změnu neudržel vedení z třetí čtvrtiny o šestnáct (71:55). „Bohužel, bez zraněného Joeyho Brunka jsme nekontrolovali tak dobře prostor pod košem, Písek dal nějaké těžké střely a vyhrál,“ konstatoval trenér Dino Repeša. K úspěchu Pardubicím nepomohli ani autor sedmi trojek a 27 bodů Bryce Alford či Jure Škifič, který zaznamenal 21 bodů a 14 doskoků. V píseckém dresu totiž exceloval Martin Svoboda, který nastřílel už podruhé v sezoně 37 bodů, přidal k tomu osm doskoků a pět asistencí a vymohl si i deset faulů.

„V prvním poločase jsme udělali jenom jednu chybu, že jsme nechali rozstřílet Alforda. Ve třetí čtvrtině ale existovalo na hřišti jenom jedno družstvo. Pardubice v ní hrály skvěle, přiznám se, že ani já jsem po této části nevěřil, čeho všeho ještě budeme schopni. Ve čtvrté čtvrtině se na nás projevilo to, co nám na začátku soutěže chybělo - zkušenosti. Naše hra se zlepšuje zápas od zápasu, už neděláme školácké chyby,“ pochvaloval si písecký trenér Jan Čech.

Další univerzální výkon předvedl písecký rozehrávač Vojtěch Sýkora, který si v předchozích pěti zápasech v sezoně připsal třikrát triple double včetně sobotního duelu s Děčínem, v němž nakonec po přezkoumání jednotlivých situací zaznamenal podle oficiálního zápisu 11 asistencí místo původně připsaných sedmi. Proti Pardubicím mu tentokrát chyběly body, kterých dal jen šest, k tomu ale přidal 16 přihrávek a 10 doskoků.