Minnesota - Boston 114:109 PPMinnesota zastavila v NBA neporažený Boston, střelcem dne byl Embiid se 48 body

Basketbalisté Minnesoty připravili Bostonu první porážku v sezoně NBA. Lídra Východní konference zdolali 114:109 po prodloužení. Osmatřiceti body, z toho osmi v nastaveném čase, se o to nejvíce zasloužil Anthony Edwards. Střelcem pondělního večera byl Joel Embiid, kanonýr Philadelphie 48 body přispěl k vítězství 146:128 nad Washingtonem.

Basketbalista Bostonu Celtics Payton Pritchard během utkání NBA s  Minnesotou Timberwolves.

Celtics jako poslední klub v NBA našli přemožitele v šestém zápase. Nepomohlo jim ani 32 bodů Jaysona Tatuma či 26 bodů Jaylena Browna. Minnesota uhájila i počtvrté domácí hřiště a je čtvrtá v Západní konferenci. „Byl to špičkový zápas, ale jejich houževnatost v obraně předčila naši ofenzivu,“ řekl kouč Bostonu Joe Mazzula.

Embiid, držitel ocenění pro nejužitečnějšího hráče minulé sezony, jen ve třetí čtvrtině nasbíral 29 bodů, v poslední už nehrál. K celkovým 48 bodům přidal i 11 doskoků a šest asistencí. „Snažil jsem se využít každou šanci, která se naskytla,“ řekl hvězdný pivot, jenž proměnil i všech 14 trestných hodů.

Střelecky se v pondělí dařilo i Camu Thomasovi z Brooklynu, jeho 45 bodů včetně šesti trojek však na Milwaukee nestačilo (125:129). „Ubránili jsme je, když bylo potřeba. To rozhodlo,“ konstatoval trenér Bucks Adrian Griffin. Jeho tým spoléhal na dvojici Janis Adetokunbo a Damian Lillard: první nasbíral 36 bodů a 12 doskoků, druhý 21 bodů či sedm asistencí.

Nikola Jokič předvedl další triple double a s celkovým počtem 108 se osamostatnil na čtvrtém místě historie NBA. Srbský pivot zaznamenal 35 bodů, 14 doskoků a 12 přihrávek při výhře Denveru 134:116 nad New Orleans.

Jokič se odpoutal od LeBrona Jamese i Jasona Kidda, na třetího Magica Johsona ztrácí triple doublů třicet. V čele žebříčku je Russell Westbrook se 198 temito zápasy.

Na dvouciferný počet ve všech třech hlavních statistikách v pondělí dosáhl i pivot Miami Heat Bam Adebayo: k výhře 108:107 nad Lakers pomohl 22 body, 20 doskoky a 10 asistencemi. Přidal také dva zisky a dva bloky a spolu s aspoň jednou trojkou je v těchto statistikách po Chrisi Webberovi teprve druhým hráčem za posledních 40 let, který to zvládl.

Heat přitom za poslední čtyři minuty od stavu 107:97 přidali jediný bod, navíc měl hostující Cam Reddish ještě na ruce trojku, která mohla rozhodnout, ale netrefil se. Lakers vedl LeBron James s 30 body, Anthony Davis nasbíral 23 bodů, 10 doskoků a devět přihrávek.

Premiéru v dresu Clippers má za sebou trojnásobný nejlepší střelec ligy James Harden. Poté, co si vynutil odchod z Philadelphie, odehrál 31 minut a předvedl 17 bodů a 6 asistencí. S novými spoluhráči však prohrál v New Yorku 97:111.