Cleveland v závěru otočil zápas NBA v Dallasu, Philadelphia uspěla i bez Embiida

Basketbalisté Clevelandu zvítězili v NBA na palubovce Dallasu 113:110, přestože v poslední čtvrtině prohrávali dvouciferným rozdílem. V závěru Cavaliers otočili skóre patnáctibodovou šňůrou a vybojovali páté vítězství z posledních šesti zápasů. Dallasu nepomohlo ani 39 bodů Luky Dončiče, který byl nejlepším střelcem středečního večera v zámořské lize. Philadelphia zvítězila na palubovce Orlanda 112:92, ačkoliv kvůli zranění opět postrádala nejlepšího střelce soutěže Joela Embiida.

Caris LeVert z Clevelandu brání slovinskou superstar Dallasu Luku Dončiče.

Dallas měl zápas s Clevelandem dobře rozehraný a ještě pět a půl minuty před koncem vedl o devět bodů. Pak ale oslabený soupeř hrající bez dvou nejlepších hráčů Donovana Mitchella a Dariuse Garlanda i další opory Evana Mobleyho předvedl parádní obrat. Hosté pět minut nedovolili Mavericks skórovat a získali zápas pod kontrolu. Dallas pak ještě díky pěti bodům Dončiče duel zdramatizoval, ale Cavaliers už výhru uhájili.

Hlavní zásluhu na tom měl Cris LeVert, který při klíčové šňůře nastřílel devět ze svých 29 bodů. Pivot Jarrett Allen zaznamenal 24 bodů a 23 doskoků. „Je to pro nás velká vzpruha. Měli jsme teď problém se zraněními a musíme se snažit udržet pozice, než se všichni uzdraví. Ale dnes jsme ukázali, že nás není radno podceňovat. Tenhle tým má další zbraně,“ řekl Allen. Cavaliers i Mavericks mají bilanci 18-13 a patří jim šestá místa v jednotlivých konferencích.

Také Philadelphia si musela poradit s důležitou absencí, protože Embiid neodcestoval s třetím celkem Východní konference na Floridu kvůli poraněnému kotníku. Zatímco proti Miami to bez něj v pondělí nešlo (113:119), proti Orlandu se Sixers týmovým výkonem s jistotou prosadili. Tyrese Maxey k tomu přispěl 23 body, Tobias Harris a De'Anthony Melton dali po 22 bodech. Za Magic nastřílel 24 bodů Franz Wagner.

Brooklyn se proti Milwaukee rozhodl šetřit opory a nechal hrát převážně náhradníky. Přesto se až do poslední čtvrtiny držel ve hře, v poslední dvanáctiminutovce ale Bucks nastříleli 44 bodů a zápas vyhráli 144:122. Janis Adetokunbo se na tom podílel 32 body, 10 doskoky a 8 asistencemi. Khris Middleton přidal 27 bodů a 10 asistencí.

Kevin Durant byl strůjcem vítězství Phoenixu nad Houstonem 129:113. Zaznamenal 27 bodů, osobní maximum 16 asistencí a 10 doskoků a poosmnácté v kariéře si připsal triple double. Suns uspěli v hale některého ze soupeřů poprvé po měsíci a mají vyrovnanou bilanci 15-15. „Nesnáším porážky, takže je to skvělý pocit zase konečně vyhrát venku,“ řekl Durant.

Na výhře Oklahoma City nad New Yorkem 129:120 se nejvýrazněji podíleli Shai Gilgeous-Alexander a Jalen Williams, kteří shodně nastříleli 36 bodů.