Cleveland - Golden State 89:104Warriors po další Curryho show přehráli v NBA Cleveland

Basketbalisté Golden State si v NBA vyšlápli i na Cleveland, který na jeho hřišti zdolali 104:89. Vedoucí celek ligy vděčí za další triumf především Stephenu Currymu, jenž nastřílel 40 bodů včetně devíti trojek, přičemž trefil 15 z 27 střel. Warriors prohrávali ještě po třetí čtvrtině 68:81, ale poslední část ovládli i díky Curryho dvaceti bodům drtivě 36:8.

Hvězdný střelec Stephen Curry z Golden State se s míčem snaží prosadit přes bránícího Deana Wadea z Clevelandu.

Elitní střelec proměnil devět trojek podruhé v řadě, počtvrté během posledních 10 utkání Warriors a celkově takových zápasů odehrál v kariéře už 38. Nikdo další v historii jich neodehrál víc než devět. Tři rozhodující trojky, navíc v řadě, si Curry nechal právě na poslední dvanáctiminutovku.

"Se Stephem na palubovce máte šanci pokaždé. Je jedním z nejlepších hráčů v historii a rozhodně je nejlepším trojkařem, který kdy basket hrál. Ničeho se nebojí a pokaždé je schopen se dostat do laufu jako dnes," zářil trenér Steve Kerr, jehož hvězda navíc hrála s naraženým bokem.

Nejlepšímu střelci hostů sekundoval z lavičky Nemanja Bjelica se 14 body, Andrew Wiggins jich přidal 12 a Damion Lee 11. Na druhé straně se 25 body blýskl Darius Garland a po 17 jich zaznamenali Kevin Love a Dean Wade. Cavs vedli až o 15 bodů, ale nestačili v asistencích (22:36) a zahodili sedm šestek. Golden State sice prohráli na doskoky (34:42), ale na body z vymezeného území vyhráli 48:36 a připsali si víc zisků (12:6) i méně ztrát (9:20). V čele ligy vylepšili svou bilanci na 13-2, Cleveland je ve Východní konferenci osmý.

Překvapivou ztrátu utrpěl Denver, doma prohrál s oslabenou Philadelphií 89:103. Nuggets, kteří se opírali o Nikolu Jokiče s 30 body, 10 doskoky a sedmi přihrávkami, ztráceli v poločase jen šest bodů, třetí čtvrtinu ale prohráli 17:29. Sixers chyběli Joel Embiid i Ben Simmons, táhli je Tyrese Maxey s 22 body, dalších 20 přidal Seth Curry. Denver se navíc od třetí části museli obejít bez kouče Michaela Malonea, jenž byl po hlasitých protestech vykázán do šatny.

Na třetí příčce západu se osamostatnil Utah po výhře nad Torontem 119:103. Jazz v poločase prohrávali o dva body, ale třetí čtvrtinu ovládli 31:17. Bodovými lídry byli Donovan Mitchell Rudy Gay s 20. Gay ve svém prvním duelu sezony po letní operaci paty proměnil pět trojek ze šesti. Toronto, které trefilo jen 10 z 38 trojek, vedl Gary Trent s 31 body.

Atraktivní duel z čela Východní konference poměrně jasně ovládlo Miami, jež zdolalo Washington 112:97. Hvězdou duelu se stal Jimmy Butler s 32 body, 20 bodů a devět doskoků nasbíral Bam Adebayo. Wizards nestačilo 30 bodů Bradleyho Beala nebo 19 bodů a 13 doskoků Kylea Kuzmy.