LA Clippers - Golden State 90:105Warriors vyhráli nad Clippers a nadále se drží v čele NBA

Basketbalisté Golden State Warriors v NBA zvítězili 105:90 na palubovce Los Angeles Clippers a nadále zůstávají v čele soutěže s náskokem jedné výhry na Phoenix, se kterým se utkají v dalším zápase. Suns se tak na ně mohou pouze dotáhnout.

Basketbalisté Golden State Warriors v NBA zvítězili na palubovce Los Angeles Clippers

Warriors opět táhl Steph Curry, který nasbíral 33 bodů, 5 doskoků, 6 asistencí a 6 získaných míčů. Právě 24 ztrát Clippers bylo dlouho hlavním prvkem, který držel Warriors v těsném vedení vyrovnaného zápasu.

V závěru třetího dějství ale zazářil Jordan Poole, který za tři minuty trefil čtyři trojky a přispěl k tomu, že hosté začali Clippers unikat. Devět minut před koncem pak sudí neodpískali faul na Curryho, který se hodně rozčílil, dostal technickou, ale zlobu přetavil v pozitivní motivaci a následně dal 11 ze svých 33 bodů, kterými definitivně rozhodl.

"Nahromadilo se ve mě rozčílení z několika různých věcí. Pak tam byl na mě jasný faul. Ale nakoplo mě to a všechnu svou energii jsem soustředil na to, abych dostal míč do koše," řekl Curry.

Clippers doma prohráli teprve potřetí z posledních 11 zápasů. Nestačilo jim ani 30 bodů Paula George. Warriors si naopak připsali sedmou výhru za sebou a po 20 odehraných zápasech mají na kontě jen dvě porážky. Pokud by takovou bilanci udrželi celou sezonu, mohli by pomýšlet na vyrovnání svého rekordu v počtu výher, když v sezoně 2015/16 zaznamenali jen devět porážek.

Z výhry se radovali i Los Angeles Lakers, kteří doma zdolali Detroit 110:106. LeBron James se pod to podepsal 33 body a 9 asistencemi. Lakers tak mají stejně jako Portland, Minnesota a Memphis v Západní konferenci vyrovnaný počet výher a porážek.

Fanoušci byli zvědaví, jak dopadne setkání Jamese s Isaiahem Stewartem, kterému James nedávno loktem rozrazil obočí a Stewart se ho pak snažil nahánět po celé hale v Detroitu. Oba za to byli vyloučeni a potrestáni zákazem startu.

Tentokráte ale k žádnému incidentu nedošlo. Pouze fanoušci Lakers několikrát Stewarta vypískali. Hráči se ale především soustředili na hru. A to hlavně James, který táhl tým v dlouho vyrovnaném zápase.

V první půli se oba celky střídaly ve vedení, až ve třetí části přišla klíčová šňůra 16:0, kterou sedmi body a dvěma asistencemi táhl James. Lakers už pak vedení uhájili až do konce. Vedle Jamese byli vidět zejména Russell Westbrook s 25 body a 9 asistencemi a Anthony Davis s 24 body a 10 doskoky. Za Detroit dal 32 bodů Jerami Grant.

1.Utah2013765,0
2.Minnesota20101050,0