Zraněný Curry bude Golden State chybět v NBA několik týdnů

Hvězdný rozehrávač Stephen Curry, jenž si ve středečním utkání NBA proti Indianě poranil rameno, bude basketbalistům Golden State chybět několik týdnů. Podle médií čeká dvojnásobného nejlepšího hráče ligy minimálně dva týdny pauza, po níž lékaři jeho stav vyhodnotí.

Zraněný basketbalista Golden State Warriors Stephen Curry.

Curry musel z utkání, které úřadující šampioni NBA prohráli 119:125, odstoupit ve třetí čtvrtině. Přestože hrál jen 30 minut, stihl nastřílet své sezonní maximum 38 bodů.

Ztráta Curryho bude pro Warriors pravděpodobně citelná, neboť čtyřiatřicetiletý basketbalista dosud prožíval skvělou sezonu. Průměrně nastřílel 30 bodů na zápas a s úspěšností střelby z pole 50 procent a z trojek 47,4 je nad svými kariérními průměry.

Navzdory Curryho výkonům jsou Golden State až na desátém místě tabulky Západní konference s bilancí 14 výher a 15 proher.