Hlavní obsah

Mayweather, Vladimir Kličko a Aliová míří do boxerské Síně slávy

16. 12. 2020 7:48

Floyd Mayweather, jenž získal 11 mistrovských titulů a ukončil kariéru neporažen, bude příští rok uveden do Mezinárodní boxerské Síně slávy. Společně s třiačtyřicetiletým Američanem vstoupí do elitní společnosti bývalý šampion těžké váhy Vladimir Kličko, Laila Aliová a dalších deset osobností.

Foto: Profimedia.cz

Boxerský mistr světa Floyd Mayweather (vlevo) v době své největší slávy Foto: Profimedia.cz

Článek

Mayweather přešel po zisku bronzu na olympijských hrách v Atlantě v roce 1996 mezi profesionály a absolvoval rovných 50 duelů, v nichž nenašel přemožitele a 27 jich ukončil k.o. Poslední oficiální zápas odboxoval v roce 2017 proti hvězdě bojových umění Conoru McGregorovi. Díky schopnosti mimořádně zpeněžit své úspěchy si získal přezdívku "Money".

Také Ukrajinec Kličko ukončil amatérskou kariéru po OH v Atlantě, kde vybojoval zlatou medaili. "Doktor Ocelové kladivo" byl mistrem světa v těžké váze celkem 12 let, více než kdokoli jiný v historii, a v bojích o titul porazil rekordních 23 soupeřů. Kariéru zakončil v roce 2017 porážkou s Anthonym Joshuou a bilancí 64 výher (53 k.o.) a pěti proher. V Síni slávy se připojí ke staršímu bratru Vitalijovi, jenž do ní vstoupil v roce 2018.

Nyní dvaačtyřicetiletá Aliová je jedním z devíti dětí boxerské legendy Muhammada Aliho. Během osmileté profesionální kariéry získala několik mistrovských pásů a vyhrála všech 24 duelů (21 k.o.).

Foto: Twitter

Památný boxerský souboj Vladimir Kličko (vlevo) - Tyson Fury.Foto: Twitter

Noví členové Síně slávy, které vybrali boxerští novináři a historici, by měli být slavnostně uvedeni 13. července společně s předchozím ročníkem, jehož ceremonie letos odpadla kvůli koronavirové pandemii.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.