Hlavní obsah

Historický moment. Český samuraj dobyl svět. Zkur*** nadvláda, napsal McGregor

12. 6. 2022 11:03

Český MMA zápasník Jiří Procházka získal titul v polotěžké váze organizace UFC. Hostěradický samuraj to dokázal. V pátém kole šokoval Brazilce Glovera Teixeiru, uškrtil ho na rear-naked choke a vybojoval pro domácí MMA historický triumf. Na sobotní válku mezi českým fighterem a brazilskou legendou nyní reaguje celý svět bojových sportů.

Sestřih duelu Jiřího Procházky s Gloverem TeixeirouVideo: Telly/Premier Sport

 
Článek

O titulový zápas s Procházkou si bezprostředně po konci duelu řekl někdejší král polotěžké váhy Jan Błachowicz. „Jiří, já jsem další, pojďme na to! Bitva o Evropu. Největší zápas v historii kontinentu," dal o sobě vědět Polák.

Realizaci česko-polského fightu umocnil po zápase také Procházka. „Teď je tam Jan, myslím si, že první vyzyvatel bude on. Myslím si, že nejlepší místo pro takový zápas by byl někde v Evropě, teď je ale ještě hodně brzo," vyjádřil se český hrdina.

„Velký bojový večer pro Českou republiku. Zkur*** nadvláda nad světem," napsal na sociální síť Twitter Conor McGregor, který českému samurajovi držel v boji palce.

„To byl zápas. Glover je absolutní legenda," vzdal hold poraženému Justin Gaethje.

„Zápas ještě neskončil a už je to boj roku, tohle je krvavá válka!" napsal v průběhu zápasu Henry Cejudo. „A nový!" dodal bývalý dvojnásobný UFC šampion, který Procházkovi pomáhal s přípravou.

Výstižně se k zápasu vyjádřil také král střední váhy organizace UFC Israel Adesanya. „Obrovská válka," stojí na Twitteru.

Strhující bitvu si užíval také Gilbert Burns, bývalý titulový vyzyvatel UFC ve veltrové váze, který zároveň ocenil i titulový zápas žen mezi Valentinou Ševčenko a Tailou Santos. „Prosím Danu Whitea o odvetu obou titulových duelů," vznesl Brazilec své přání.

„Myslím, že jsem dneska tak šestkrát řekla, že tohle je konec, ale oni furt jedou dál," podělila se o názor šampionka slámové divize UFC Carla Esparzaová.

Titulová bitva pohltila i Dominicka Reyese, Procházkova bývalého soupeře. „Páni, to byl zápas! Vítěz si to opravdu zaslouží," vyjádřil se dvaatřicetiletý Američan.

„Glovere, nauč mě, jak to děláš, pane. Jsi úžasný," projevil úctu k brazilskému veteránovi o čtyři roky mladší americký bijec Derek Brunson, čtyřka střední váhy UFC.

Novému šampionovi pogratuloval i Jamahal Hill, který by se s Procházkou mohl v budoucnu utkat. „Ten zápas byl šílený. A je to tu, příběh se píše sám. Gratuluji šampionovi, ale moc si tam nezvykej. #přicházím," napsal na Twitteru další zástupce polotěžké váhy.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •