Hlavní obsah

Pěstmi do stromu! Pro zápasníka Procházku jde o rutinu

26. 11. 2021 21:12

Má svůj styl, který je jedinečný a také úspěšný. Český zápasník Jiří Procházka se postupnými krůčky dostává na vrchol, který by měl přijít následující rok. Ve hře je totiž titulový zápas v polotěžké váze. Nyní BJP, jak se Procházkovi nově přezdívá, nastínil, jaká další netradiční věc mu pomáhá v přípravě na zápasy. Každý den totiž buší pěstmi do stromu!

Foto: Mike Roach/Zuffa LLC

Jiří Procházka vysvětlil svůj netradiční způsob tréninku.Foto: Mike Roach/Zuffa LLC

Článek

Nejedná se pouze o mechaniku těla. Není to jen o načasování a umístění. Pro devětadvacetiletého zápasníka je způsob myšlení zakořeněný v samurajském kodexu zvaný bushido, který se vztahuje na všechno v jeho životě včetně cílů, na které se připravuje.

Český zápasník se v této souvislosti nedávno vyjádřil pro kanál The MMA Hour, kde zmínil, že terč, na kterém se rozehřívá každý den, je strom.

„Pro mě je to užitečné. Je dobré, aby tělo bylo v technice jako kámen. Pak mohu svou technikou projít tělem soupeře a moje technika může být nebezpečnější. Je to dobrý trénink pro tělo," řekl Procházka, který před titulovým zápasem mezi Blachowiczem a Teixeirou zveřejnil video, kde trénuje údery na stromu.

„Zhruba po 200-500 ranách jdu k pytli a ten už je mnohem jednodušší, to mi věřte. Neexistují žádné překážky. Takový musí být můj trénink. Protože, pokud chcete předvést něco bláznivého, něco nového, musí trénovat tímto způsobem," pokračoval bývalý šampion RIZINU.

Polotěžká váha přitom nedávno poznala nového šampiona, kterým se stal Glover Teixeira. Ten po vítězném duelu nezapomněl na Procházku, se kterým se chce utkat v úvodu příštího kalendářního roku. Český zápasník bude do té doby nerušeně bušit do stromu, aby si připravil pěsti na nejdůležitější zápas v kariéře.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články