Hlavní obsah

Tajemství boxerské legendy odhaleno. Před zápasem si Tyson musel užít

22. 11. 2021 13:48

V pondělí 22. listopadu je to přesně pětatřicet let od doby, kdy se Mike Tyson zapsal do boxerské historie. Jako dvacetiletý mladíček ve druhém kole zneškodnil Trevora Berbicka a získal první titul mistra světa organizace WBC. Jeho důvěrník při této příležitosti vzpomíná na divoké časy, které s ním zažil. Včetně toho, že Tyson musel mít těsně před zápasy sex s fanynkami, jinak by soupeře v ringu podle svých slov zabil.

Foto: @SkySportsBoxing, Twitter

Mike Tyson (vpravo) se přesně před 35 lety stal nejmladším šampionem těžké váhy.Foto: @SkySportsBoxing, Twitter

Článek

Život jako na houpačce, triumfy, chvíle slávy, ale také skandály a krachy. Mike Tyson si zkrátka užíval kariéru se vším všudy. Nyní je to třicet pět let od chvíle, kdy se stal nejmladším šampionem těžké váhy všech dob. Jeho blízký přítel, bodyguard a šofér Rudy Gonzales vzpomíná na divoké časy, které s boxerskou legendou zažil.

Tyson oplýval neskutečnou silou, a zatímco jiní boxeři se ji před zápasy snaží neplýtvat a zdržují se jakýchkoli aktivit, včetně těch sexuálních, které by je mohly vyčerpat, Tyson to měl naopak. Těsně před zápasy musel mít sex s fanynkami, aby se trochu vybil a svého soupeře úplně nezničil.

„Jestli si nevrznu, tak toho chlapa hned zabiju," říkal prý Tyson. Gonzales mu tak pomáhal shánět partnerky, které schovával různě po šatně nebo po záchodcích. „Mike tam za nimi vlezl, vyrazil z nich duši a řekl: Oukej, ten chlap dneska přežije," říká Gonzales.

Sex byl podle něj způsob, kterým si Tyson musel trochu uvolnit nahromaděnou energii, jinak by zápasy opravdu mohly skončit tragicky. Za svou bohatou kariéru Tyson zvítězil v 50 zápasech, z toho 44 z nich skončilo K.O. Šestkrát odcházel z ringu jako poražený, čtyřikrát jej soupeř knokautoval a dvakrát byl Tyson diskvalifikován.

Reklama

Sdílejte článek