Dainese se postaral o první italský triumf. Giro dál vede López

Rovinatou 11. etapu Gira d'Italia vyhrál ve spurtu domácí cyklista Alberto Dainese z týmu DSM a postaral se o první triumf pro pořádají zemi ve 105. ročníku. Jan Hirt dojel v hlavním balíku na 33. místě a nadále drží čtrnáctou příčku. Bez časové ztráty dorazil po 203 kilometrech do cílového města Reggio Emilia také španělský lídr Juan Pedro López a uhájil růžový trikot. Jeho náskok činí nadále 12 sekund.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Alberto Dainese vyhrál 11. etapu Gira Video: sntv

Čtyřiadvacetiletý Dainese v hromadném finiši porazil věhlasné spurtéry a dočkal se životního úspěchu. Na zlatý hattrick pomýšlel Francouz Arnaud Démare, jenž v minulém týdnu ovládl zatím poslední rovinaté etapy, ale nevešel se ani na stupně vítězů. Za Dainesem těsně dojeli Kolumbijec Fernando Gaviria a další domácí jezdec Simone Consonni.

Na druhé místo průběžného pořadí se za Lópeze posunul díky třem bonusovým sekundám olympijský vítěz Richard Carapaz z Ekvádoru, prvních sedm cyklistů nadále dělí půlminuta. Téměř 60 kilometrů jel v úniku Belgičan Dries De Bondt, balík jej pohltil 1200 metrů před cílem.

V pelotonu dnes chyběl hrdina úterní etapy, eritrejský cyklista Biniam Girmay, který si při otvírání lahve prosecca na stupních vítězů zasáhl oko a s nepříjemným zraněním nemůže pokračovat.

Ve čtvrtek cyklisté absolvují nejdelší úsek letošního ročníku. Na trase z Parmy do Janova je čeká středně těžká etapa se třemi horskými prémiemi. Pak bude následovat ještě jedna rovinatá etapa a pak už hory. Giro skončí příští neděli časovkou ve Veroně.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 11. etapa (Santarcangelo di Romagna - Reggio Emilia, 203 km):