Článek
Bukovská, jež oslavila sedmnáctiny minulou neděli, se po startu z první řady propadla a už v polovině prvního kola ztrácela 25 sekund. „Řekla bych, že jsem se zničehonic přestala soustředit,“ hledala příčiny špatného začátku.
„Najednou jsem trošku vypadla. Původní plán byl zcela odlišný. Chtěla jsem se dostat co nejdříve do čela. Když jsem se propadla, tak jsem prostě dupala do pedálů a naštěstí se chytila,“ popsala v tiskové zprávě Českého svazu cyklistiky.
Brzy se totiž dokázala dotáhnout do vedoucí skupiny. „Rychle jsem se zase chytla a jela jsem svoje tempo. Jakmile jsem se dotáhla dopředu, pokračovala jsem plynule dál,“ líčila Bukovská.

Cyklokrosařka Barbora Bukovská během zlatého závodu v Middelkerke.
Nakonec se osamostatnila v čele a suverénní jízdou potvrdila a roli favoritky. Druhá Nizozemka Nynke Jochemsová ztratila na talentovanou Češku po čtyřech kolech 49 sekund, bronzová Italka Nicole Azzettiová další tři vteřiny.
Po první sezoně mezi juniorkami rozšířila Bukovská svou medailovou sbírku na šest: vedle stříbra z loňského ME má stejný kov z únorového mistrovství světa, mezi juniorskými bikerkami byla druhá v shorttracku a dvakrát třetí v cross country: na evropském i světovém šampionátu.
V mužském závodě do 23 let chyběly pouhé tři sekundy k medaili Václavu Ježkovi, který obsadil páté místo.
Kristýna Zemanová skončila při premiéře v elitní ženské kategorii devátá. Za šampionkou Inge van der Heijdenovou zaostala o více než tři minuty.
| Mistrovství Evropy v cyklokrosu v Middelkerke (Belgie): | |||
|---|---|---|---|
| Muži do 23 let: | |||
| 1. Agostinacchio (It.) 53:15 | |||
| 2. Haverdings (Niz.) -17 | |||
| 3. De Bruyckere (Belg.) -20 | |||
| …5. JEŽEK -23 | |||
| Juniorky: | |||
| 1. BUKOVSKÁ(ČR) 37:30 | |||
| 2. Jochemsová (Niz.) -49 | |||
| 3. Azzettiová (It.) -52 | |||
| Ženy elite: | |||
| 1. Van der Heijdenová 50:19 | |||
| 2. Brandová -41 | |||
| 3. Val Alphenová (všechny Niz.) -56 | |||
| ...9. ZEMANOVÁ (ČR) -3:14. | |||








