Hlavní obsah

Cyklista Quintana s odvoláním proti diskvalifikaci z Tour de France neuspěl

3. 11. 2022 12:58

Sportovní arbitrážní soud CAS zamítl odvolání cyklisty Naira Quintany proti jeho dodatečné diskvalifikaci z letošní Tour de France kvůli dopingu. Kolumbijský jezdec měl při slavném závodu pozitivní test na lék proti bolesti, jehož užití při soutěži zakazují lékařské předpisy Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana během Vuelty.

Článek

CAS se podle svého vyjádření nebude případem zabývat, protože přítomnost léku tramadol ve vzorku dvaatřicetiletého Quintany je dostatečným zdůvodněním trestu, který cyklistovi udělila UCI. Ta cyklistu 17. srpna dodatečně diskvalifikovala z konečného šestého místa na Tour, zákaz činnosti ale nedostal.

Vyhlášený vrchař měl v průběhu závodu dva pozitivní testy na tramadol, jehož užívání je od roku 2019 proti lékařským předpisům UCI, není ale považováno výslovně za doping. Proto bylo podle CAS udělení trestu v kompetenci UCI.

Quintana po této kauze ukončil na začátku října spolupráci se stájí Arkéa-Samsic. S francouzským týmem přitom bývalý vítěz Gira d'Italia i Vuelty v srpnu po Tour prodloužil smlouvu do roku 2025.

Reklama